آیین بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت سردار «صفر خوشروان» برگزار شد

قصرشیرین- ایرنا- آیین بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت سردار شهید «صفر خوشروان» فرمانده جبهه غرب در دوران هشت سال دفاع مقدس و ۷۵۰ شهید گیلانغرب امروز پنجشنبه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این مراسم در سخنانی واژه اسطورگی و مقاومت را برازنده نام ملت ایران دانست و گفت: شهرستان گیلانغرب مصداق بارز این الگو در کشور است.

سردار «سالار آبنوش» با بیان اینکه مردم گیلان غرب مردمانی شجاع و سرآمد هستند، افزود: اگر امروز دشمن اقتدار نظام و کشور ما را پذیرفته در سایه مقاومت ملت ایران است زیرا که فهمیده ملت ایران شکست ناپذیرند.

او گفت: این چیزی نیست جز حاصل خون های ریخته شده شهدا تا با افتخار بگوییم امروز دنیا بدون نام ایران نمی تواند معادلات جهانی و منطقه ای را تنظیم و تعریف نماید.

سردار «صفر خوشروان» از فرماندهان شجاع دوران دفاع مقدس و فرمانده جبهه غرب بود به علاوه بر هدایت عملیات های غرب کشور توانست رکورد خنثی سازی یک هزار و ۲۰۰ مین را در یک روز به نام خود در سطح کشور ثبت نماید.

این سردار از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فرمانده سپاه و جبهه گیلان‌غرب بود که در سی و یکم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ در جبهه آوزین به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید خوشروان قبل از انقلاب چون تحت تعقیب ساواک بود به کشور عراق رفت و با پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران به کشور بازگشت. سردار خوشروان در آغاز جنگ تحمیلی به همراه رزمندگان و مردم غیور گیلان‌غرب سدی در برابر دشمن ساخت و از سقوط حتمی گیلان‌غرب در پی یورش ارتش بعثی جلوگیری کرد.

وی علاوه بر اینکه فرماندهی نیروهای رزمنده را برعهده داشت خود نیز به عنوان یک رزمنده در جبهه‌های حق علیه باطل ایفای نقش می‌کرد که در این حین چهار بار مجروح شد و توانست رکورد خنثی‌سازی مین در یک روز را با خنثی کردن ۱۲۰۰ عدد مین در یک روز در سطح کشور از خود بجای بگذارد.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد که به عنوان دومین شهر مقاوم کشور برای دفاع از کیان اسلامی بیش از ۷۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha