این داغ سنگین برای جامعه ایرانی و خبرنگاران فراموش نشدنی است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تسلیت درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا در سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط‌زیست به خانواده داغدار آنها نوشت: این داغ سنگین در خاطر جامعه ایرانی و تمامی خبرنگاران، که در سوگ فراق‌شان ماتم‌زده هستند، فراموش‌نشدنی است.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در پیامی به خانواده های یاسینی و کریمی نوشت: خبر حادثه تلخ درگذشت دو بانوی خبرنگار، همکاران گرامی خانم‌ها ریحانه یاسینی و مهشید کریمی خبرنگاران دو رسانه ایرنا و ایسنا موجب تالم و تاسف شدید شد، مجددا این ضایعه را به شما عزیزان و جامعه رسانه‌ای کشور صمیمانه تسلیت می‌گویم.

در پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:  این داغ سنگین در خاطر جامعه ایرانی و تمامی خبرنگاران، که در سوگ فراق‌شان ماتم‌زده هستند، فراموش‌نشدنی است. برای آن عزیزان رحمت واسعه الهی و برای تمامی بازماندگان و همکاران رسانه‌ای اجر و شکیبایی را از ایزد منان آرزومندم.

یادآور می‌شود در ساعات اولیه این سانحه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی توئیتری با ابراز تاسف از این اتفاق نوشت: خبر سانحه اتوبوس خبرنگاران، سوزناک و باورنکردنی بود و هست.

وزیر فرهنگ در آن پیام توییتری نوشت «دو خانم خبرنگار توانمند که اکنون در میان ما نیستند: ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی. به خانواده این عزیزان و  جامعه خبرنگاران بویژه همکاران‌شان در ایرنا و ایسنا صمیمانه تسلیت می‌گویم.»

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر دچار حادثه شد.

در این حادثه غم انگیز متاسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha