دما تا نیمه هفته آینده در چهارمحال و بختیاری تغییری نمی‌کند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به پایداری هوا در این استان تا اواسط هفته آینده گفت: دما طی روزهای آینده نوسان خاصی ندارد.

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: انتظار می‌رود بیشینه دما در این مدت در شهرکرد ۳۳ درجه سانتی‌گراد و در لردگان به عنوان گرم‌ترین نقطه استان ۳۷ درجه سانتی‌گراد باشد.

وی همچنین برای روزهای آینده آسمان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد به نسبت شدید برای استان پیش‌بینی کرد و گفت: این وضعیت تا روز دوشنبه ادامه دارد و پس از آن با توجه به ابرناکی آسمان و تغییر الگوها نسبت به احتمال شکل‌گیری پدیده جوی خاص در استان اطلاع‌رسانی می‌شود.

چراغپور با بیان اینکه بارش‌های بهاری امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته و میانگین بلندمدت آن با کاهش روبرو بوده است، خاطر نشان کرد: روند خشکسالی در سال آبی جاری تشدید شده است و این موضوع منابع آب زیرزمینی استان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری میانگین بارش‌های سال آبی جاری را ۳۸۵ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۳۳ درصد کاهش دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

هم‌اینک ۱۰۰ درصد مساحت این استان درگیر خشکسالی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha