۹ مرکز غیر قانونی استخراج رمز ارز در استان کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی استان در یک مانور کشف و جمع‌آوری دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز دیجیتال؛ ۹ محل استخراج رمز ارز را در استان کشف و ۳۸ ماینر غیر مجاز را ضبط کرد.

«امیدعلی مرآتی» روز پنجشنبه به ایرنا افزود: در این مانور ۱۲ تیم از کارشناسان فنی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با همراهی یگان امداد نیروی انتظامی، پس از اخذ مجوز از مقامات قضائی نسبت به بازدید محل های مشکوک به استخراج رمز ارز دیجیتال غیرمجاز اقدام کردند.

او با بیان اینکه این مانور که با هدف شناسایی و جمع آوری دستگاه های غیر مجاز استخراج رمز ارز دیجیتال برگزار شد، اظهار داشت: در این بازدیدها ۹ مرکز غیرقانونی استخراج رمز ارزهای دیجیتال کشف و ۳۸ دستگاه ماینر غیر مجاز ضبط شد و همچنین انشعاب برق آنان قطع و  متخلفان جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

مرآتی با اشاره به مصرف بسیار بالای برق توسط دستگاه های رمز ارز تصریح کرد: جهت تولید و استخراج یک بیت کوین بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت برق مورد نیاز است که این میزان انرژی، بیشتر از مصرف ۳۵ هزار مشترک خانگی در طی یک شبانه روز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از مردم کرمانشاه خواست در صورت مشاهده دستگاه های رمز ارز غیر مجاز که توسط افراد سودجو نصب و راه اندازی می شود مراتب را با شماره تلفن ۱۲۱ اعلام کنند و در صورت صحت گزارش به نسبت میزان کشفیات، از پاداش نقدی تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۷۸۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۳ درصد از آنها، یعنی ۶۵۲ هزار مشترک خانگی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha