بیش از ۲۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۱ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای این استان شناسایی و کشف و ضبط شده است.

سردار سرتیپ دوم یحیی حسین‌خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مرزبانان با اشرافیت اطلاعاتی و گشت زنی در سطح حوزه با استفاده از شگردهای خاص عملیاتی قاچاقچیان را در دستیابی به اهداف شوم خود نا کام گذاشتند، افزود: مرزبانان این استان توانستند در مرزها ۹۷۵ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق، ۲۵۰ بطری سموم کشاورزی، ۷۹ بطری داروی دامپزشکی، ۱۲۳ ثوب البسه، چهار هزار عدد انواع شیشه آزمایشگاهی و چهارهزار و ۱۵۰ لیتر انواع سوخت را کشف و ضبط کردند.

وی اضافه کرد: در این رابطه ۱۴ عملیات مختلف در سطح این استان توسط مرزبانان انجام گرفته است و در این عملیات‌ها ۱۱ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شده اند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در این رابطه هشت دستگاه انواع خودرو که در امر کالای قاچاق مورد استفاده قرار می گرفت، توقیف شده است.

سردار حسین خانی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha