واحدهای تولیدی هرمزگان درتابستان و زمستان با مشکل انرژی مواجه هستند

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: واحدهای تولیدی استان در تابستان و زمستان با مشکل انرژی مواجه‌اند، بطوری که در تابستان مشکل برق و در زمستان مشکل گاز را دارند که نیاز است این مساله هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

خلیل قاسمی روز پنجشنبه در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش افزود: متاسفانه با خاموشی‌ها و مشکل برق ایجاد شده برای واحدهای تولیدی استان، تنها در خردادماه سالجاری در مجموع ۱۳۲ هزار تن تولید را از دست داده‌ایم.

وی بیان داشت: باتوجه به شرایط حاضر، توجه ویژه‌ای به بنگاه های بزرگ نداشته باشیم و با همین مسیر حرکت نمایند بدون شک باتوجه به حوزه‍ های ارزآوری و تولید، در پایان سال نتیجه مطلوبی را نخواهیم داشت.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اظهارداشت: همه ما به موارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و وضعیت کنونی کرونا واقفیم ولی اثر منفی تولید بنگاه‌های بزرگ استان باتوجه به تولید ملی بودنشان، بازخورد آن‌ها تنها برای استان نخواهد بود و در ماه‌های آینده مشکلات عدیده ای بوجود خواهد آورد.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه در سال تولید، پشتیبانی‌ ها و مانع زدایی ها قرار داریم نیاز است شرایط تولید را نیز برای بنگاه های تولیدی فراهم کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و مدیران شرکت های برق استان و ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در راستای بررسی مشکل برق این شرکت بازدید کردند.

مصرف برق در هرمزگان در مجموع نزدیک به سه هزار و ۳۰۰ مگاوات در شبانه روز است که۹۰۰ مگاوات مربوط به واحدهای تولیدی و بنگاه های بزرگ استان است.

ظرفیت اسمی تولید برق نیروگاه‌های استان هرمزگان نیز سه هزار و ۹۱۷ مگاوات است که به علت شرایط آب و هوایی سه هزار و ۲۶۷ مگاوات درحالت عادی برق تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha