۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84380576
۰ نفر

برچسب‌ها

جهش ۶۵ درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران

ساری - ایرنا - بورس منطقه‍ای مازندران که طی ۶ هفته اخیر بازاری سردی را سپری کرده بود، این هفته با افزایش ۶۵ درصدی ارزش معاملاتی سهام بار دیگر بر مدار رونق و جذابیت معاملاتی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ، فعالان بازار سرمایه در مازندران این هفته یک هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال سهام معامله کردند. ارزش معاملاتی هفته گذشته این بازار ۷۲۳ میلیارد ریال رسید.

جهش ۶۵ درصدی ارزش معاملات در بازار بورس منطقه ای مازندران در حالی است که طی ۶ هفته گذشته در مجموع ۲ هزار و ۶۴۰  میلیارد ریال سهام در این بازار داد و ستد شده بود. میانگین هفتگی ارزش شهام معامله شده در این مدت هم ۴۶۰ میلیارد ریال بود.

فعالان بازار سرمایه در مازندران هفته جاری ۱۹۹ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۴۵ سهم داد و ستد کردند، رقمی که در سه ماهه نخست امسال بی سابقه بوده است. 

از مجموع ارزش معاملاتی بازار بورس منطقه ای مازندران ۴۰۷ میلیارد مربوط به خرید و ۷۸۹ میلیارد ریال مربوط به فروش بود.

این هفته صندوق های سرمایه گذاری بالای جدول معاملاتی بورس مازندران را تسخیر کردند و از چهار شرکت بالای جدول سه شرکت نخست مربوط به این بخش های اقتصادی بود. 

در مجموع طی هفته جاری شرکت های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان ، صندوق سرمایه گذاری مدیریت ثروت ، صندوق بازنشستگی کشور و پالایش نفت اصفهان بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند. 

شاخص قیمت نیز این هفته افزایش چشمگیری داشت و با رشد ۶۵ هزار و ۳۴۰ واحدی و شکستن سقف مقاومت به سطح یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۱۵ واحد رسید. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha