جسد موسس شرکت آنتی ویروس مک‌آفی  در زندان اسپانیا پیدا شد

تهران – ایرنا - «جان مک‌آفی » (John McAfee) موسس نخستین شرکت آنتی ویروس تجاری جهان و نامزد دو دوره ریاست جمهوری آمریکا در سلولش در زندانی در اسپانیا مرده پیدا شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: جسد وی زمانی در  سلولش پیدا شد که پیشتر حکم استرداد وی به آمریکا از سوی دادگاه های اسپانیا مورد  تایید قرار گرفت  و وی در انتظار بازگشت به آمریکا به سر می برد.

بنابراین گزارش جسد مک آفی بامداد امروز (چهارشنبه ۳ تیرماه) در زندانی که در نزدیکی شهر بارسلون اسپانیا قرار دارد،  پیدا شد، سخنگوی  دادگاه کاتالونیا به شبکه خبری سی ان ان گفت که علت مرگ وی تحت بررسی است.

سی ان ان با این حال گزارش داد: در بیانیه ای که از سوی حوزه قضایی منطقه کاتالونیا اسپانیا درباره مرگ مک‌آفی صادر شده آمده است که تلاش پرسنل بهداری و زندان برای نجات جان وی فایده ای نداشته و تمامی شواهد حاکی از آن  است که می تواند نامبرده اقدام به خودکشی کرده است.

به گزارش این رسانه تصویری آمریکایی: مرگ وی در پی حکم سه قاضی «دادگاه ملی مادرید» اسپانیا رخ می دهد که هرسه قاضی به استراداد وی به آمریکا برای مواجه شدن به اتهاماتی که به او وارد است، حکم داده بودند.

بنابراین گزارش مک کافی در اکتبر ۲۰۲۰ در اسپانیا به اتهام فرار مالیاتی بازداشت شد، وی از سوی دادگاه های آمریکا متهم شد که بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ با توجه به میلیون ها دلار در آمد ناشی از فعالیت های اقتصادی اقدام به فرار مالیاتی کرده بود.

اتهام پولشویی

در ۵ مارس ۲۰۲۱ جان مک‌آفی با همدستی  فرد دیگر، متهم شد که با تبلیغ «رمزارزها» در حساب شبکه اجتماعی توئیتری پرطرفدار خود باعث افزایش قیمت این رمزارزها شده و ا فروش رمزارزهای خود، دو میلیون دلار سود بدست می آورد وی  همچنین ۱۱ میلیون دلار دیگر از طریق برنامه‌های پلتفرم رسانه اجتماعی خود برای تبلیغ سرمایه‌گذاریدر توئیتر استفاده کرد این پرداخت‌ها برای خریداران و سرمایه‌گذاران در این عرصه اعلام نشده بودند.

نامزد دو دوره ریاست جمهوری آمریکا

جان مک‌آفی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نامزد  «حزب لیبرترین» برای  انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود.

جان مک‌آفی در سال ۱۹۸۷ «شرکت مک‌آفی» را به عنوان شرکت ضدویروس رایانه‌ای بنیان گذاشت وی دو سال پس از آن و  در سال ۱۹۸۹ از شرکت لاکهید استعفا داد.

۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha