طرح نشاط آفرینی و سلامت اجتماعی در محلات قزوین اجرا می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین به اجرای طرح نشاط آفرینی و سلامت اجتماعی در محلات قزوین اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از نیازهای اساسی جامعه افزایش امید و نشاط آفرینی است و سازمان‌های مردم نهاد بستر مناسبی برای این امر هستند.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: سازمان‌های مردم نهاد در جامعه به صورت فعال حضور دارند و تلاش می‌کنند با استفاده از ظرفیت‌های موجود زمینه‌ساز نشاط اجتماعی در جامعه باشند.

وی اظهار داشت: مناسبت‌های متعدد تقویمی هر کدام می‌تواند ظرفیتی را برای ایجاد نشاط اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت برای جوانان فراهم کند.

بیدخام به شیوع کرونا و مشکلات آن اشاره کرد و تصریح کرد: در ۱۵ ماه گذشته که قزوین درگیر این بیماری بود بسیاری از محدودیت‌های اعمال شده از جمله منع دورهمی ها، مراسمات مذهبی، سفر، جشن‌های و مراسمات مختلف باعث شد تا خانواده‌ها به ویژه کودکان و نوجوانان از بسیاری از تعاملات اجتماعی محروم شوند .

وی افزود: با فروکش کردن این بیماری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تابستان جاری می‌توان برنامه‌های مختلفی را در حوزه نشاط اجتماعی اجرایی کرد.

این مسوول با اشاره به اینکه جامعه امروز به پویایی و نشاط نیاز دارد اضافه کرد: باید از فضاهای موجود در افزایش امید آفرینی و نشاط اجتماعی بهره ببریم و این امر نیازمند تعامل هماهنگی لازم بین سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های دولتی و آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد این استان خدمات شایسته‌ای در حوزه‌های مختلف داشته‌اند، افزود: حضور فعالان اجتماعی در حال افزایش است و تقویت شبکه‌های مختلف اجتماعی در استان می‌تواند منجر به تقویت سرمایه اجتماعی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با اشاره به برگزاری جشنواره دوقلوها و چندقلوهای در  استان، آنها را معجزه الهی دانست که به همت این انجمن و دستگاه‌های متولی در راستای حمایت، توانمندسازی، اشتغال، بیمه برنامه‌های حمایتی لازم از خانواده‌های آنان انجام می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha