مردم خوزستان بروز کرونای هندی را جدی بگیرند

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مردم خوزستان باید بروز کرونای هندی و فرم جهش‌ یافته ویروس را جدی بگیرند تا روند بیماری نزولی تر و وضعیت باثبات استان حفظ شود.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول‌ نژادیان بامداد پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: ویروس موتاسیون‌ یافته جدید کرونا تحت عنوان کرونای هندی در استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور شیوع پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود، از مردم خوزستان تقاضا می‌ شود از سفر به استان‌ های درگیر کرونای نوع هندی همچون هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بخش‌ هایی از استان بوشهر پرهیز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به طور ویژه افراد شاغل در عسلویه و پارس جنوبی، در صورت بروز کوچکترین علائم، در همان مناطق مانده و از سفر به خوزستان پرهیز کنند تا خانواده‌هایشان آسیبی نبینند و بیماری در استان خوزستان گسترش پیدا نکند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت خوزستان به لحاظ کرونا آرام است افزود: خوشبختانه تا حدود زیادی ویروس کرونا در خوزستان مهار شده است. 

ابول نژادیان گفت:شرایط در استان خوزستان به گونه ای است که پرسنل درمان و مراکز درمانی، اکنون فرصت انجام عمل‌ های جراحی غیر ضروری و غیر کرونایی را پیدا کرده‌اند.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha