۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۳:۰۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84380453
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ونزوئلا: آمریکا به شبکه برق حمله می‌کند

تهران- ایرنا- ونزوئلا اعلام کرد، آمریکا شبکه برق این کشور را هدف قرار می‌دهد تا ملت را بترساند و قاچاق مواد مخدر را فعال کند.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، "الکساندر ولاسکز باستیداس" معاون وزیر دفاع ونزوئلا در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو گفت: آمریکا برای تهدید این کشور حملات سایبری انجام می‌دهد تا قاچاق و تجارت مواد مخدر صورت گیرد. شما می دانید که سیستم برق کشور در برابر چنین حملاتی آسیب پذیر است.

سخنان باستیداس در حالی بیان می شود که در مارس (اسفند) سال ۲۰۱۹، ونزوئلا با دو خاموشی گسترده مواجه شد. هر دو مورد ناشی از حوادث در بزرگترین نیروگاه برق آبی این کشور بود که علت آن حملات سایبری عنوان شد.

وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا در آن زمان گفت که مظنونان شناسایی شده‌اند و آنها ساکنان ایالات متحده، اسپانیا و کلمبیا هستند و درخواست پیگیری آنها به پلیس اینترپل ارسال شده است.  

به دنبال استمرار سیاست های خصمانه آمریکا علیه ونزوئلا تحریم‌های شدیدی علیه این کشور اعمال شده که عملیات بانکی بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داده و برخی بانکهای محلی و بانک مرکزی حمایت نهادهای جهانی را برای جابجایی پول از ونزوئلا یا به مقصد این کشور از دست داده‌اند.

با وجود آنکه واشنگتن ادعا می‌کند این تحریم ها برای محدود کردن روابط تجاری و مالی مادورو اعمال شده و شرکت‌های خصوصی را برای تجارت در خارج از کشور ممنوع نمی کند، اما فشار سنگین این تحریم‌ها را همه مردم ونزوئلا تحمل می‌کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha