۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲:۰۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84380439
۰ نفر

برچسب‌ها

سی ان ان: رییس گشت مرزی آمریکا استعفا داد

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان دقایقی پیش گزارش داد که رادنی اسکات رییس گشت مرزی آمریکا از پست خود کناره گیری کرد.

به گزارش ایرنا، سی ان ان بدون اشاره به دلیل کناره گیری اسکات که یکی از مقامات انتخابی دولت دونالد ترامپ به حساب می آید، گزارش داد که "رائول اورتیز" معاون رئیس گشت مرزی به عنوان سرپرست گشت مرزی انتخاب شد.

اسکات از سال ۱۹۹۲ در گشت مرزی آمریکا خدمت کرده و در فوریه سال ۲۰۲۰ در سال آخر دولت ترامپ مسئولیت ریاست گشت مرزی را به عهده گرفت.

کناره گیری رییس گشت مرزی آمریکا در حالی صورت می گیرد که طبق گزارش نهادهای حقوق بشری، در طول پنج ماه حضور جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید، تداوم سیاست اخراج مهاجران سبب شده تا حدود سه هزار و ۳۰۰ مهاجر گرفتار در مکزیک، ربوده شده و یا مورد تجاوز و حمله قرار گیرند.

بایدن اگر چه تلاش کرده تا سیاست‌های همتای سلف خود دونالد ترامپ در زمینه مهاجرت را معکوس کند اما سیاست اخراج، همچنان در صدر تدابیر اعمال شده کاخ سفید علیه مهاجران در ماه‌های اخیر بوده است.

در طول پنج ماه حضور بایدن در کاخ سفید، بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر در مرز این کشور بازداشت شده و شمار زیادی از خانواده‌های مهاجر آمریکای مرکزی به مکزیک بازگردانده شده اند.

دولت بایدن اگر چه به طور علنی علت این رویکرد را مسئله مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا عنوان کرده اما تا کنون داده‌های علمی برای حمایت از این توجیه ارائه نکرده است. تصمیمی که حتی بسیاری از کارشناسان بهداشتی با آن مخالفند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha