نتیجه انتخابات شورای شهراهواز در انتظار تایید نهایی هیات نظارت

اهواز - ایرنا - فرماندار اهواز گفت: نتیجه قطعی انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز پس از تایید نهایی هیات نظارت بر انتخابات شهرستان اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، جمال عالمی نیسی چهارشنبه شب در خصوص نتایج آرای نامزدهای شورای اسلامی شهر اهواز بیان کرد: فرآیند ثبت صورتجلسات آرای انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز روز سه‌شنبه، در سامانه جامع انتخابات به اتمام رسید.

وی افزود: منتظر تایید نهایی هیات نظارت بر انتخابات شهرستان اهواز هستیم تا نتیجه قطعی انتخابات شورای اسلامی شهر را به اطلاع مردم شریف اهواز برسانیم.

بر اساس این گزارش، علی ساعدی رییس هیات نظارت بر انتخابات ششمین دوره شورای شهر اهواز سه‌شنبه شب گفته بود: به دلیل اشکالاتی که در مرحله اجرای انتخابات اعم از شمارش آرا و ورود اطلاعات وجود داشت، هیات نظارت هنوز در حال چک کردن و بررسی صورتجلسه‌ها و رفع اشکال آنهاست و هنوز وارد مرحله تایید انتخابات نشده است.

به گفته وی، با تاخیر به وجود آمده در خوشبینانه‌ترین حالت نتایج انتخابات این دوره شورای اسلامی شهر اهواز، عصر روز چهارشنبه دوم تیر، و در بدبینانه‌ترین حالت تا آخر هفته اعلام می‌شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار شد اما به دلیل مشکلاتی که در رای گیری الکترونیکی انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز رخ داد، هنوز نتایج آن اعلام نشده است.

سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز سه‌شنبه گفت: شمارش آرای انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز تمام شده و منتظر نظر ناظران بر انتخابات هستیم تا نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

این در حالیست که پیش از این سلیمانی دشتکی وعده صبح دوشنبه را برای اعلام نتایج نهایی داده بود و عالمی نیسی فرماندار اهواز نیز گفته بود نتایج تا آخر وقت دوشنبه اعلام می‌شود.

تاخیر در اعلام نتایج، اعتراض نامزدها را به دنبال داشته و از دیروز فهرست‌هایی از منتخبان در فضای مجازی منتشر شده است که عالمی نیسی فرماندار اهواز و نجاتی رییس ستاد انتخابات این فهرست‌ها را تکذیب کردند.

فرماندار اهواز همچنین روز دوشنبه با ارایه توضیحاتی با عذرخواهی از مردم اهواز برای تاخیر در اعلام نتایج شورای شهر، همه نامزدها را به حفظ آرامش دعوت کرده است.

 ۷۴۵ نفر برای انتخابات شورای شهر اهواز نامنویسی کرده بودند. حدود یکصد نفر از داوطلبان شورای شهر از شرکت در این انتخابات انصراف داده و تعداد نامزدهای این دوره انتخابات در نهایت ۵۷۵ نفر اعلام شد.

انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز در خوزستان برای نخستین بار، همزمان با کلانشهرها، قرار بود به صورت تمام الکترونیکی انجام شود و برای این منظور ۲ هزار و ۲۰۰ صندوق اخذ رای الکترونیکی برای اهواز پیش بینی شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha