مشکلات کارخانه لاستیک پارس ساوه برطرف شد

ساوه - ایرنا- استاندار مرکزی گفت: با پیگیری های به عمل آمده و برگزاری جلسه کمیسیون کارگری، مشکلات اخیر کارخانه لاستیک پارس ساوه که موجب اعتراض کارگران و وقفه در روند تولید شد، برطرف و از روز شنبه فعالیت طبیعی این مجموعه از سرگرفته می شود.

 «علی آقازاده» شامگاه چهارشنبه در این خصوص به ایرنا، گفت: برای رفع مشکلاتی که اخیرا میان کارگران و کارفرمای شرکت لاستیک پارس ساوه پیش آمد، لازم است هردو طرف با تعامل سازنده رفتار کنند.
وی افزود: با توجه به اهمیت رفع مشکلات کارخانه لاستیک پارس، روز گذشته در سفر به ساوه نشست کمیسیون کارگری را در فرمانداری برگزار کردیم و مقرر شد که کارفرما اهتمام بیشتری نسبت به رفع مسائل پیش آمده داشته باشد و کارگران هم با سعه صدر رفتار و با اقدامات تحریک آمیز بیرون از مجموعه واکنش نشان ندهند.
وی اظهار داشت: با اینکه برخی از کارگران این شرکت به دلایلی درست یا نادرست اسیر اخبار غلط شدند اما اکثر آنها افرادی متعهد و دلسوز هستند.
وی گفت: کارفرما هم تا امروز حقوق کارگران را بطور منظم پرداخت کرده که اقدامی موثر محسوب می شود و میانگین حقوق دریافتی این شرکت در مقایسه با سایر صنایع در شرایطی مناسب و حتی بالاتر قرار دارد.
استاندار مرکزی گفت: همه زمینه های مناسب برای ایجاد رابطه ای سازنده میان کارفرما و کارگران در این مجموعه تولیدی وجود دارد و در نشست کمیسیون کارگری هم مدیران کل ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین صمت استان را دعوت کردم و مقرر شد که از روز شنبه هفته آینده روند تولید و فعالیت کارگران به صورت جدی آغاز شود و کارفرما هم با نظر مثبت بر مجموعه مدیریت داشته باشد و هر دو طرف هم از توجه به تحریکات بیرونی و تنش هابی که عده ای قصد دارند نسبت به این واحد تولیدی داشته باشند، پرهیز کنند.
آقازاده گفت: شورای اسلامی کار کارخانه لاستیک پارس هم مکلف شد که در راستای تعامل سازنده میان کارگران و کارفرما اهتمام جدی از خود نشان دهد.
وی در مورد اخراج برخی از کارگران این مجموعه تولیدی، گفت: برابر قانون، اخراج و عدم عقد قرارداد حق کارفرما است و کارگر به هیچ وجه نمی تواند در امور کارفرما دخالتی داشته باشد اما هرگونه اخراج هم باید طبق قانون کار انجام شود و مقرر شد که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی هم بر این شرایط نظارت کامل داشته باشد.
استاندار مرکزی گفت: قرار است موارد اخراج کارگران این کارخانه از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شود و اگر طبق قانون انجام شده باشد، هیچ کس حق دخالت را ندارد.

گفتنیست در روزهای اخیر کارگران کارخانه لاستیک پارس در اعتراض به مواردی از قبیل اخراج برخی از همکاران شان و حقوق معوقه در محوطه شرکت تجمع کردند.

مدیرعامل شرکت لاستیک پارس ساوه با وجود تماس های مکرر خبرنگار ایرنا و حتی پیامک ارسالی در ۲ روز اخیر، حاضر به تعامل و پاسخگویی نشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha