گروه بحرینی انسداد پایگاه‌های خبری مقاومت توسط آمریکا را محکوم کرد

تهران – ایرنا- «ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه» بحرین در بیانیه‌ای چهارشنبه شب ضمن محکوم کردن انسداد پایگاه‌های خبری متعلق به گروه‌های مقاومت، این اقدام آمریکا را بیانگر شکست سیاست‌های واشنگتن دربرابر رسانه‌های مقاومت دانست.

به گزارش ایرنا از صفحه این ائتلاف در شبکه‌های اجتماعی، در بیانیه این گروه بحرینی همچنین خواستار اتخاذ موضعی جدی و قاطع و انقلابی دربرابر سیاست وقلدری‌های شیطان بزرگ آمریکا و حمله رسانه‌ای واشنگتن- تل‌آویو شده است.

این گروه بحرینی این اقدام را در سایه اتحاد همه گروه‌ها و محور مقاومت و تلاش جدی برای بیرون راندن همه ارتش‌ها و نیروهای مستشاری آمریکا از کشورشان و فروپاشی پایگاه‌های نظامی آنها در خاورمیانه دانسته است.

 ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین همچنین اعلام کرد که این اقدام آمریکا بار دیگر ثابت کرد که ادعاهای آمریکا مبنی بر آزادی بیان تنها یک سخن بیهوده‌ای است و این کشور تنها به رژیم صهیونیستی، مخالفان ادیان و گسترش دهندگان فسق وفجور اجازه ابراز عقاید خود را میدهد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام جنگی علیه حق وحقیقت و حمایت از استبداد وبستن دهان [آزادگان جهان] و مغایر با همه کنوانسیون‌های بین المللی و منشور جهانی حقوق بشر و توافقات اتحادیه بین المللی روزنامه‌نگاری است.

این ائتلاف در پایان آورد ائتلاف نیروهای غربی وصهیونیستی وکشورهای مرتجع عربی برای ساکت کردن صدای مقاومت حتما شکست خواهندخورد، چرا که صدای حق خاموش شدنی نیست.

طبق گزارش ها، آمریکا بیش از ۳۰ پایگاه خبری اینترنتی در دامنه «COM » و «NET» را بسته که مهمترین رسانه های بین المللی «العالم»، «پرس تی وی» و «الکوثر» (ایران)، «لؤلؤه» (معارضه بحرین)، «المسیره» (یمن)، «النباء» (معارضه عربستان سعودی)، «فلسطین الیوم» (فلسطین)، «الصراط (لبنان) هستند.

پایگاه های خبری اینترنتی وابسته به شبکه های خبری عراقی نیز شامل «الفرات» (جریان حکمت ملی)، «آسیا» (کنگره ملی عراق)، «النعیم» (دفتر آیت الله  محمد یعقوبی (حزب فضیلت اسلامی))، «کربلاء» (تولیت آستان عتبه حسینی، «آفاق» (حزب الدعوه اسلامی عراق)، «کاف» (کتائب حزب الله عراق)، «مسار اول» (حزب الدعوه اسلامی تشکیلات داخل)، «الإشراق» (کنگره ملی کردهای فیلی (شیعه))، «الاباء» (کتائب حزب الله عراق)، «الانوار» (ویژه شعائر حسینی) و روزنامه «المراقب العراقی» هستند.

یکی از پایگاه های خبری بسته شده نیز نیز متعلق به شبکه تلویزیونی ویژه کودکان موسوم به «هدهد» است که به زبان عربی درباره ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برای کودکان برنامه پخش می کند.

لازم به ذکر است که پایگاه اینترنتی «الفرات» وابسته به جریان حکمت ملی (سید عمار حکیم) بعد از مدت کوتاهی دوباره از مسدود شدن معاف شد و در وقت حاضر این پایگاه در فضای مجازی فعال است.

آمریکا از اوائل سال جاری به طور گسترده ای بستن پایگاه های اینترنتی رسانه های مقاومت و شیعه را در عراق هدف قرار داده و همزمان برخی از مقامات، رهبران سیاسی و جهادی شیعه را در فهرست تحریم های خود گنجانده است.

آمریکا به عنوان الهه دروغ و نیرنگ در دنیا در عذر بدتر از گناه خود، مدعی شده است که رسانه های مقاومت و شیعه را به اتهام انتشار خبرهای گمراه کننده، بسته است.

این در حالی است که رسانه های وابسته به آمریکا، هر روز دروغ های بزرگ کاخ سفید را در سطح دنیا مخابره می کنند که یکی از بزرگترین این دروغ ها در وقت حاضر، مشروع جلوه دادن تحریم های ظالمانه آمریکا بر ملت ایران و توجیه های بی اساس برای ماندن نیروهای نظامی این کشور در خاک عراق است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha