شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۸۰ میلیون نفر رسید

تهران- ایرنا- گزارش‌ مراکز رسمی نشان می‌دهد، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا چهارشنبه شب به ۱۸۰ میلیون و ۷۹ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در برزیل که در چند روز گذشته شاهد افزایش تلفات کرونا بوده است، ۸۶ هزار و ۸۳۳ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و دو هزار و ۸۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در برزیل به ۱۸ میلیون و ۵۶ هزار و ۶۳۹ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۰۴ هزار و ۸۹۷ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در برزیل ۱۶ میلیون و ۳۸۸ هزار نفر گزارش شده است.

در کنار برزیل، هند دیگر کشور مستقر در حوزه آسیای جنوبی است که شاهد افزایش مبتلایان کرونا در چند روز گذشته است، آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در هند به ۳۰ میلیون و ۲۷ هزار و ۸۵۰ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۳۹۰ هزار و ۶۹۱ نفر رسیده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورلد میتِرز، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha