رئیس کل دادگستری فارس:حمایت از بنگاه‌های اقتصادی را در دستور کار داریم

شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: دستگاه قضایی استان در جهت حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم، ایجاد جهش تولید و حفظ اشتغال، حمایت و تقویت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی را در دستور کار دارد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی چهارشنبه در دیدار با هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس در شیراز افزود: رفع موانع تولید در نتیجه همکاری و تعامل همه نهادهای مسئول محقق می‌شود و دستگاه قضایی نیز فراتر از وظایف ذاتی و قانونی خود و بنا به اهمیت موضوع به مقوله حمایت حقوقی و قضایی از تولید وارد شده است.
وی ادامه داد: بر همین اساس سال ۱۳۹۹ پرونده ۱۷۳ واحد تولیدی در دستور کار ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس قرار گرفت و با ورود دستگاه قضایی و اجرای دستور العمل‌های ابلاغی رییس قوه قضائیه، بسیاری از این واحدها به چرخه تولید بازگشته و از تعطیلی آنها جلوگیری بعمل آمد.
او اظهار داشت: رونق تولید، ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران از گام‌های مهم در جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

حمایت دستگاه قضایی فارس از بهبود فضای کسب و کار کم نظیر است
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم با بیان اینکه حل و فصل مشکلات فعالان اقتصادی استان اولویت ما در اتاق بازرگانی فارس است گفت: حمایت دستگاه قضایی فارس در رفع مشکلات فعالان اقتصادی این استان که دستاورد آن بهبود فضای کسب و کار خواهد بود، کم نظیر و مثبت است.
جمال رازقی افزود: رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار استان و کشور در گفتار محقق نمی‌شود بلکه در شرایط فعلی در این دو بخش نیازمند کار اجرایی و عملیاتی هستیم.
وی ادامه داد: با ترسیم منحنی رشد اقتصادی کشور در می یابیم که ریل گذاری اقتصادی در کشور در سال‌های متمادی مسیر درستی را طی نکرده و رهبر معظم انقلاب نیز بنا به ضرورت بیش از یک دهه است که شعار سال‌ها را بر مبنای مسائل اقتصادی نامگذاری فرموده‌اند.
رازقی گفت: در دو سال اخیر به دلیل همه گیری بیماری کرونا و فشار تحریم‌ها شاهد وضعیت سخت، بی ثبات و سردرگم برای اقتصاد و فعالان اقتصادی در کشور بودیم که با توجه به پیش بینی‌ها، این همه گیری تا سال ۱۴۰۱ تداوم خواهد داشت از این رو نیاز کشور است که مساله اشتغال را به عنوان اولویت مد نظر داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: اقتصاد با معیشت و زندگی روزانه عموم مردم سروکار دارد بنابراین هموار کردن مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال دو مقوله‌ای است که می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند و انتظار داریم دولت جدید به این دو موضوع زیربنایی در حوزه اقتصاد توجه ویژه تری داشته باشد.
رازقی، عملکرد دستگاه قضا در استان فارس در حمایت از بخش اقتصادی را خوب توصیف کرد و ادامه داد: دستگاه قضایی استان همراهی مطلوبی با بخش اقتصاد فارس داشته است.

وی ادامه داد: این همدلی و همراهی منشا اتفاقات خوب و بزرگی از جمله جلوگیری از تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی، حل مسائل و مشکلات بانکی، توقف صدور اجراییه علیه واحدهای تولیدی، محاسبه صحیح سود بانکی و جرائم وام فعالان اقتصادی به بانک ها، عدم ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی شده است که رضایت فعالان اقتصادی را به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha