۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۲
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84380208
۰ نفر

برچسب‌ها

سه پروژه صنعت برق در کرمان افتتاح شد

کرمان - ایرنا - سه پروژه برق در قالب هفته دوازدهم پویش هر هفته الف - ب - ایران و افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس با اعتبار ۲۰۲ میلیارد تومان در استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو روز چهارشنبه در آیین افتتاح پروژه های صنعت برق گفت: نقش تامین انرژی در استان پهناور کرمان با توجه به ظرفیت‌های وسیع و خدادادی در صنعت و معدن بسیار مهم است.

رضا اردکانیان افزود: طی سال‌های اخیر برای تامین انرژی برق و آب استان کرمان از طریق شیرین‌سازی آب دریا و سایر حوزه‌ها تلاش خوبی انجام شده و امیدواریم با اصلاح شیوه‌های مصرف آب و انرژی، حیات پایدار این استان تضمین شود.

وی تصریح کرد: طی سال جاری ۶۵ طرح با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعت آب و برق کشور افتتاح شده و تا پایان سال ۲۹۰ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۶۴ هزار میلیارد تومان به مدار بهره‌برداری می‌آید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان نیز گفت: کلیدخانه ۲۳۰ کیلوولت پاریز شرکت صنایع مس ایران در سیرجان با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، نیروگاه مقیاس کوچک هشت مگاواتی ایثارگران کوهبنان با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان بخش خصوصی و پست موقت ۱۳۲.۲۰ کیلوولت جبالبارز جیرفت با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا حبیبی افزود: استان کرمان با توجه به فعالیت‌های صنعتی و معدنی، برای توسعه زیرساخت‌ها از جمله آب و برق نیاز به اجرای طرح ها و فعالیت های مهمی دارد.

افتتاح سه پروژه برق استان کرمان با حضور معاون امور عمرانی استانداری کرمان و جمعی از مدیران صنعت آب و برق استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha