پایان تلخ و تلخی بی‌پایان؛ والیبال ایران از پس آرژانتین هم برنیامد

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ مقابل آرژانتین شکست خورد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف آرژانتین رفت و با نتیجه سه بر یک شکست خورد. ست‌های اول، دوم و چهارم این بازی با امتیازات ۳۳ بر ۳۱، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۸ به سود آرژانتین رقم خورد و ایران فقط در ست سوم با امتیاز ۳۲ بر ۳۰ به پیروزی رسید.

ولادیمر آلکنو در این بازی با ترکیب سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مسعود غلامی و آرمان صالحی روانه میدان کرد.

این هشتمین باخت پیاپی و دهمین شکست تیم ملی والیبال ایران در این دوره از مسابقات بود. با این نتیجه، ایران لیگ ملت‌ها را با ۵ برد و ۱۸ امتیاز در رده دوازدهم به پایان برد.

ست اول (ایران ۳۱ - آرژانتین ۳۳)

اوایل بازی پایاپای بود اما چند اشتباه پی‌درپی از میثم صالحی، آرژانتین را چهار امتیاز پیش انداخت. در امتیاز ۱۹ بر ۱۵ آلکنو وقت استراحت گرفت و ایران فاصله را کم کرد. با اشتباه عجیب داور که خطای حمل غلامی را گرفت، آرژانتین در آستانه پیروزی در امتیاز ۲۴ بر ۲۲ قرار گرفت اما ایران بازهم نتیجه را مساوی کرد و حتی پش هم افتاد. اما آرژانتین در نهایت با عملکرد خوب و کم‌اشتباه در حمله برنده این ست شد.

پایان تلخ و تلخی بی‌پایان؛ والیبال ایران از پس آرژانتین هم برنیامد

ست دوم (ایران ۲۳ - آرژانتین ۲۵)

عملکرد تیم آرژانتین در توپ‌گیری عالی بود. بارها و بارها حملات تیم ایران با جایگیری خوب بازیکنان حریف کنترل و به توپ برگشتی تبدیل شد. در اواخر ست، صابر کاظمی و بردیا سعادت به جای موسوی و معروف وارد زمین شدند تا یکی سرویس بزند و دیگر در دفاع روی تور قرار بگیرد. این ۲ تعویض موثر بود و ایران ۲۲ بر ۲۰ پیش افتاد اما شاگردان آلکنو نتوانستند این برتری را حفظ کنند و در نهایت بازنده ست دوم شدند.

پایان تلخ و تلخی بی‌پایان؛ والیبال ایران از پس آرژانتین هم برنیامد

ست سوم (ایران ۳۲ - آرژانتین ۳۰)

بازیکنان ایران این ست را با روحیه خوبی آغاز نکردند. وقتی آلکنو دید که تیمش خیلی زود چهار امتیاز عقب افتاده است، جواد کریمی و صابر کاظمی را به جای غفور و معروف وارد زمین کرد. در این ست هم مثل ۲ ست قبلی ایران نمایشی پر فراز و نشیب داشت. در نهایت هم جنگندگی بازیکنان باعث شد که سرانجام پس از ۱۱ ست پیاپی که در این تورنمت با شکست ایران به پایان رسیده بود، شاگردان آلکنو در یک ست برنده شدند.

پایان تلخ و تلخی بی‌پایان؛ والیبال ایران از پس آرژانتین هم برنیامد

ست چهارم (ایران ۱۸ - آرژانتین ۲۵)

ضعیف‌ترین بازی ایران در این ست به نمایش درآمد. مصدومیت معروف و موسوی و اوضاع آنها در کنار زمین که سیامک افروزی فیزیوتراپ تیم ملی مشغول رسیدگی به وضعیت آنها بود، تصویر گویایی از شرایط درهم تیم ملی والیبال ایران در این دوره از مسابقات نشان می‌داد. نمایش پراشتباه شاگردان آلکنو، نمی‌توانست نتیجه‌ای جز شکست در پی داشته باشد.

پایان تلخ و تلخی بی‌پایان؛ والیبال ایران از پس آرژانتین هم برنیامد

نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها

ایران صفر - ژاپن ۳

ایران یک - روسیه ۳

ایران ۳ - هلند صفر

ایران ۳ - کانادا یک

ایران ۳ - ایتالیا یک

ایران ۳ - بلغارستان صفر

ایران ۳ - آمریکا صفر

ایران ۲ - صربستان ۳

ایران ۲ - آلمان ۳

ایران ۲ - استرالیا ۳

ایران ۱ - برزیل ۳

ایران ۱ - اسلوونی ۳

ایران صفر - فرانسه ۳

ایران صفر - لهستان ۳

ایران یک - آرژانتین ۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha