رسولی: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات بعدی حفظ خواهد شد

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: در هر دوره از انتخابات سعی کردیم اشکالات دوره‌های گذشته شورای ائتلاف را رفع کنیم تا این سازوکار برای انتخابات آینده حفظ شود.

«امیرابراهیم رسولی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین برنامه‌ها و اقدامات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بعد از پیروزی لیست این شورا در انتخابات ششمین شوراهای شهر و روستا، گفت: جلسات شورای ائتلاف برقرار است اما درباره انتخاب شهردار تهران هنوز وارد مصادیق نشده‌ایم.

 سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: شاخصه‌هایی در حال تدوین است که شهردار آینده تهران باید از آن برخوردار باشد که در حال عملیاتی کردن این شاخص‌ها هستیم. اما درباره مصادیق نهایتا تصمیم‌گیر اصلی منتخبان شورای شهر تهران هستند. اینکه اعضای منتخب شورای شهر با شورای ائتلاف با هم در تماس و تعامل هستند، طبیعی است و این ارتباط وجود دارد ولی این شورای شهر است که شهردار را انتخاب می‌کند نه شورای ائتلاف.

رسولی درباره ادامه عضویت پرویز سروری در شورای ائتلاف بیان کرد: سروری همزمان با حضورشان در شورای شهر تهران، کار تشکیلاتی خود برای جریان انقلاب رها نمی‌کند و چون این ائتلاف یک حزب سیاسی نیست بلکه یک جریان متعلق به نیروهای انقلاب است او همچنان در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حضور خواهند داشت.

وی درباره مشورت و رایزنی با رییس جمهوری منتخب برای انتخاب شهردار تهران خاطرنشان کرد: انتخاب شهردار به شورای شهر مربوط است، سید ابراهیم رییسی درگیر مسائل کلان‌تری است اما حتما در این باره نظر او هم پرسیده می‌شود. واقعیات این است که گرفتاری‌های رییس جمهوری منتخب در سطحی است که هنوز این مشورت و رایزنی اتفاق نیفتاده است.

رسولی درباره استفاده از ظرفیت و ساز و کار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در انتخابات‌ آینده اظهار کرد: در هر دوره از انتخابات سعی کردیم اشکالات دوره‌های گذشته را رفع کنیم. بنابراین در انتخابات بعدی، اشکالات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و شورای شهر ششم را رفع می‌کنیم. حتما شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حفظ خواهد شد و به رسالت خود در دوره‌های آینده ادامه خواهد داد.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha