فعال اصولگرا: اولویت دولت سیزدهم تزریق امید به مردم باشد

تهران- ایرنا- رییس کمیته انتخابات خانه احزاب، نخستین اولویت‌ دولت سیزدهم را تزریق امید به مردم دانست و گفت: در سال‌های گذشته به سرمایه اجتماعی که امیدوار به آینده بود، خدشه وارد شده است و دولت‌ آینده باید به دنبال ترمیم سرمایه اجتماعی باشد.

امیر میثم نیکفر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: تزریق امید شرایط و لوازمی دارد شرط آن گستردن عدالت اجتماعی در جامعه است. عدالت اجتماعی با تزریق پول به دست نمی‌آید بلکه با  تاکید بر شایسته سالاری و پایداری بر آرمان‌های دولت انقلابی محقق می شود.

این فعال اصولگرا ادامه داد: دومین موضوعی که دولت آینده باید به آن خیلی دقت کند، معیشت مردم است. متاسفانه معیشت مردم در دوران تحریم و کرونا به حال خود رها شد. البته دولت دوازدهم تقصیری نداشت و تحت فشار بود اما واقعیت این است که مردم واقعا در برابر گرانی‌ و تبعیض‌ دچار مشکل شدند.

نیکفر افزود: دولت سیزدهم باید بداند که دولت چهار ساله نخواهد بود و باید منافع کلان نظام را هم در نظر داشته باشد یعنی برنامه‌ها را ابتدا ۵۰ ساله و بعد کوتاه مدت و هشت ساله و در نهایت سالانه ببیند. متاسفانه دولت‌های قبلی روزمرگی را سرلوحه کار خود قرار داده بودند اما باید دولت آینده با دید یک برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مدیریت کشور نگاه کند.

وی با اشاره به اینکه دولت آینده باید در حوزه سیاست خارجی با مردم صادق باشد، گفت: باید محدودیت‌ها و حیطه اختیارات را در نظر داشت و براساس آن قول‌هایی داد. مشکلی به نام تحریم داریم و اگر بخواهیم مذاکره کنیم، ۵۰ درصد آن دست ما هست و نیم دیگر دست طرف مقابل است.

نیکفر یادآور شد: همزمان این دولت باید تمام تلاش خود را برای برداشتن تحریم‌ها انجام دهد. اما باید نیم نگاهی هم به طرف مقابل داشته باشد. دولت روحانی تمام تلاشش را کرد تا تحریم‌ها را بردارد اما طرف مقابل شیطنت می‌کرد.

عضو شورای مرکزی جوانان متحد اسلامی اظهار کرد: همزمان باید نگاه به داخل داشته باشیم تا بتوانیم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم. بهترین راه برای بی اثر کردن تحریم‌ها افزایش تولید است و کمک به افزایش تولید از طریق کمک به تولیدکنندگان و حذف قوانین زائد و بروکراسی اداری است، از جمله اقدامات دولت آینده می‌تواند باشد.

وی، درباره کابینه احتمالی سید ابراهیم رییسی تصریح کرد: به نظر می‌رسد همان افرادی که در ستاد او بودند وارد کابینه خواهند شد.چیزی که اهمیت دارد این است که نباید یک جا را به بهانه آباد کردن جای دیگر خراب کنیم. استفاده از نمایندگان مجلس در کابینه با معیار عقلانی در جامعه جور در نمی‌آید.

 این فعال سیاسی اضافه کرد: آدم‌های شایسته‌ای در ستاد رییسی وجود دارند که نیازی نیست تا برای ساخت کابینه جدید از نمایندگان مجلس استفاده کنیم. کابینه می‌تواند از افرادی بیرون مجلس تشکیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha