کشف بیش از ۹ هزار تن گندم و برنج احتکاری در کشور

تهران - ایرنا - رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف ۹۷۳۰ تن کالای اساسی به ارزش بیش از ۳۲۸ میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی بررسی‌های اسنادی و میدانی پلیس، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی به چندین انبار بزرگ در سطح کشور که در زمینه نگهداری کالا و اقلام اساسی مورد نیاز مردم فعالیت می کنند، مشکوک شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی پس از شناسایی و تایید فعل مجرمانه مبنی بر احتکار کالا در دو انبار، با هماهنگی قضائی و تشکیل تیمی مشترک از نمایندگان ادارات غله، تعزیرات حکومتی، اداره صنعت ،معدن و تجارت در استان های هدف به آدرس مورد نظر مراجعه و در حضور مالکان، از انبارها بازدید و مشخص شد ظرفیت سوله ها به طور کامل از گندم و برنج پر است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: با بررسی اسناد مرتبط با کالاها و سامانه ورود و خروج در این مجموعه ها مشخص شد متهمان با هدف رسیدن به مقاصد شوم و سودجویانه خود با فروش این محصولات استراتژیک به قیمت های بالاتر، اقدام به خریداری، اختفاء و احتکار آنها کرده‌اند.

سردار مقیمی عنوان کرد: در این بازدیدها بیش از ۹۷۳۰ تن گندم و برنج احتکاری در استان های گلستان و هرمزگان کشف و انبارها پلمب شدند.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص فقط مقدار ۷۳۵ تن از گندم های موجود در سامانه جامع انبارها ثبت و مابقی کالاهای موجود در سامانه سیفا ۲ (سامانه یکپارچه فناوری گندم و آرد) اداره غله نیز ثبت نشده بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را بیش از ۳۲۸ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این راستا ۲ متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده تحویل اداره تعزیرات حکومتی در استان مربوطه شدند.

سردار مقیمی قدردانی از همکاری و تعامل خوب مردم با پلیس، تاکید کرد: پلیس امنیت اقتصادی با تمام توان و به کارگیری حداکثری امکانات خود با پدیده شوم احتکار و قاچاق کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم مبارزه می کند و شهروندان می توانند اخبار و اطلاعات خود را در این زمینه با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha