۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84379902
۰ نفر

برچسب‌ها

اسب‌های ورزشی همدان تعیین هویت شدند

همدان- ایرنا- دبیر هیات سواکاری استان همدان گفت: طرح تعیین هویت و میکروچیپ گذاری اسب‌های مخصوص ورزش سوارکاری استان اجرا شد.

"محمد فرزانه فر" روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این طرح ۱۶۰ راس اسب در سطح استان همدان تعیین هویت و میکروچیپ گذاری ورزشی شدند.

وی اضافه کرد: این طرح با هماهنگی و حضور کارشناس معاونت فنی فدراسیون سوارکاری و مطابق با آخرین دستورالعمل و آیین نامه و پیرو مصوبات و تصریح قانون خدمات کشوری در این خصوص انجام شد.

فرزانه فر خاطرنشان کرد: عملیات میکروچیپ گذاری اسب‌های موجود در باشگاههای سوارکاری و مجموعه‌های تولید و پرورش اسب شهرستان‌های همدان، اسدآباد، رزن و توابع این شهرستان‌ها در این مرحله و طی ۱۰ روز اجرایی شد.

دبیر هیات سوارکاری همدان خاطرنشان کرد: در این مرحله اسب‌های نژاد عرب خون خارجی و عرب خالص ایرانی، فلات ایران، دو خون، نژاد ترکمن و اسبهای ورزشی تولید داخلی با نژادهای معتبر اروپایی استان شناسایی و میکروچیپ گذاری ورزشی شدند.

وی با برشمردن اهمیت این طرح برای مالکین و تولید کنندگان اسب‌ها گفت: ثبت اطلاعات و تعیین نژاد و تبار اسبهای ورزشی می‌تواند در روند اصلاح نژاد و بهبود تولیدات داخلی اسب‌ها نقش بسزایی را ایفا کند، ضمن اینکه داشتن شناسه ورزشی معتبر صادره از سوی معاونت فنی فدراسیون سوارکاری جهت شرکت در مسابقات ورزشی و یا رویدادهای سوارکاری الزامی است.

فرزانه فر به ضرورت همکاری مالکین اسبها اشاره کرد و گفت: باید در زمان ارایه درخواست میکروچیپ گذاری تمامی مدارک هویتی اسب مورد نظر از زمان تولید تا بدو تولد، اطلاعات مادر و پدر اسب در سامانه معاونت فنی فدراسیون سوارکاری ثبت شود و این موضوع هم در زمان تولید و هم در زمان خرید و فروش اسب‌ها مدنظر علاقمندان، مالکین و مدیران مراکز تولید و پرورش دهندگان بوده باشد و در غیر اینصورت دچار چالش جدی شده و امکان ارایه خدمات و میکروچیپ گذاری و به تبع شرکت در مسابقات و رویدادها نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:  یکی از چالش‌های پیش رو وجود میکروچیپ‌های متفرقه برای تعدادی از اسبها است که باید با مراجعه به معاونت فنی و ارائه مدارک، شماره میکروچیپ هویتی اسب در سامانه ثبت و تایید، سپس مدارک بررسی و تایید نهایی شود.

همدان یکی از قطب‌های اصلی سوارکاری کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha