رییس دانشگاه آزاد اسلامی: حرکت منطبق بر آمایش را در دستور کار داریم

زنجان – ایرنا – رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حرکت منطبق بر آمایش را به جای جمع کردن واحدهای دانشگاهی در دستور کار داریم.

دکتر محمدمهدی طهرانچی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و بهره برداری از مجتمع آزمایشگاهی این دانشگاه، در جمع خبرنگاران افزود: اگر دانشگاه محور توسعه است، نباید جمع بشود، بلکه باید نقش خود را عوض کند، البته دانشگاهی که می خواهد صرفا آموزشی باشد لازم است که جمع شود، ولی اگر دانشگاهی می خواهد در اقتصاد شهر موثر باشد و مهارت جوانان را به طور خاص منبطق بر آمایش افزایش بدهد، چنین دانشگاهی را حتی باید توسعه داد.

وی ادامه داد: حرکت منطبق بر آمایش را به جای جمع کردن واحدهای دانشگاهی در دستور کار داریم چون اقتصاد شهرها به جد به افزایش بهره وری و نیروی انسانی وابسته است و این موادر نیز به آموزش وابستکی دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ما دنبال افزایش نقش دانشگاه در تاثیر اجتماعی و اقتصادی در شهرها هستیم.

طهرانچی از طراحی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: سند آمایش دانشگاه برای مناطق مختلف استان ها در حال تدوین است و متناسب با این سند، رفتار دانشگاه در شهرها و مناطق مختلف عوض می شود، به این معنا که دیگر هر رشته ای را در واحدها نخواهیم داشت و رشته هایی را توسعه خواهیم داد که متناسب با اشتغال جوانان است.

وی افزود: اجرای این طرح از طریق بخشنامه های مربوط به تشکیل دانشکده های مهارت و کارآفرینی برای سال تحصیلی آینده ابلاغ شده و با مشارکت استان ها تهیه سند آمایش در حال تکمیل است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه در سطح ملی باید مباحث مربوط به گسترش دانش را پی گیری کند، گفت: هدف ما در سطح مناطق، توسعه منطقه ای است، از این رو وظیفه دانشگاه ها در سطح منطقه ای چاپ کردن مقاله نخواهد بود، در این نوع واحدها علم برای علم معنی نمی دهد بلکه باید علم برای افزایش مهارت و فناوری های نو و تاثیر اجتماعی و اقتثصادی در منطقه باشد.

طهرانچی تصریح کرد: نتیجه این سیاست ها این است که ما دانشگاه را تعطیل نمی کنیم بلکه رویکرد آن را تغییر می دهیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha