فوتسال ایران برای تکرار افتخار جهانی به نامی بزرگ‌تر از عمان نیاز دارد

تهران- ایرنا- در حالیکه تمام تیم‌های راه یافته به جام جهانی فوتسال در لیتوانی برنامه‌ریزی خوبی برای آماده‌سازی خود دارند، تیم ملی ایران هنوز نتوانسته دیدار دوستانه مناسبی را برای خود تدارک ببیند.

به گزارش ایرنا، کمتر از سه ماه تا مسابقات جام جهانی فوتسال لیتوانی باقی‌مانده و تیم ملی ایران هنوز نتوانسته دیدارهای تدارکاتی مناسبی برگزار کند و در صورت تداوم این شرایط، ممکن است نتواند از اعتبار خود در این رقابت‌ها دفاع کند. درست است ایران در دوره قبل، سوم جهان شد اما نباید یادمان برود از آن افتخارآفرینی چهار سال و چند ماه گذشته و بسیاری از تیم‌ها قدرت خود را چندین برابر کرده‌اند. 

البته در این میان نمی توان کمیته فوتسال را مقصر ۱۰۰درصدی دانست چرا که به طور مثال ژاپنی‌ها که خودشان ایران را برای حضور در این کشور و برگزاری دیدار دوستانه دعوت کرده بودند، با بدعهدی این دیدار را لغو کرده و برای تیم ملی فوتسال کشورشان برنامه‌ دیگری تدارک دیدند.  

دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران پیش از این قرار بود ۲۸ و ۳۱ مردادماه در دو شهر شیزوئوکا و اوئیتا ژاپن برگزار شود. 

مثالی دیگر برای این موضوع حاضر نشدن تیم‌های ونزوئلا، آنگولا، ارمنستان، عراق در تورنمنت صدرای شیراز بود که هر کدام به دلیلی از حضور در این مسابقات انصراف دادند و در این میان تنها تیم عمان آمادگی حضور در این رقابت‌ها را دارد. 

فوتسال ایران برای تکرار افتخار جهانی به نامی بزرگ‌تر از عمان نیاز دارد

به طور قطع دیدار دوستانه با عمان نمی‌تواند سود زیادی برای تیم ایران داشته باشد چرا که شاید تیم ملی عمان از تیم‌های دسته یکی لیگ ایران نیز ضعیف‌تر باشد!

البته چند روز پیش فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که بلاروس از تیم ملی فوتسال ایران برای برگزاری دیدار دوستانه در ششم تا دهم شهریورماه در این کشور دعوت به عمل آورده است. البته باید ببینیم این سفر قطعی می شود یا خیر زیرا باتوجه به مثال‌های ذکر شده، هیچ ضمانتی برای بدعهدی نکردن دعوت‌کنندگان وجود ندارد آن هم با توجه به شرایط فعلی و همه‌گیری کرونا.

با این حال، کمتر از سه ماه فرصت برای آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ایران وجود دارد و فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال باید به وعده‌های خود در خصوص اهمیت دادن به این رشته عمل کنند. همانطور که شهاب‌الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون چند روز پیش تصریح کرد «تیم ملی فوتسال کمتر از تیم ملی فوتبال برای ما نیست و در این مسیر از هیچ کمک و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.»

طبق تقویم فیفا، اولین دیدار تیم‌ملی در جام جهانی فوتسال روز ۲۳ شهریورماه مقابل صربستان برگزار خواهد شد. تیم ایران در دیدار دوم خود نیز باید در روز ۲۶ شهریورماه به مصاف آمریکا برود و سومین دیدار تیم فوتسال کشورمان هم روز ۲۹ شهریورماه مقابل آرژانتین برگزار می‌شود.

فوتسال ایران برای تکرار افتخار جهانی به نامی بزرگ‌تر از عمان نیاز دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha