نصب ۳ ربات جراحی از راه دور در ۳ بیمارستان پایتخت

تهران - ایرنا- رییس پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی در بیمارستان امام خمینی (ره) از ساخت و نصب سه سامانه جراحی رباتیک از راه دور در سه بیمارستان تهران با تلاش محققان کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سعید سرکار امروز - چهارشنبه - در حاشیه مراسم اولین جراحی رباتیک از راه دور روی حیوان که در مرکز مهارت های پیشرفته بالینی بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: این سامانه جراحی رباتیک از راه دور از سال ۹۲ مورد توجه خاص سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و حمایت این معاونت بوده است.

وی افزود: از ابتدای راه اندازی پروژه پیشرفت این ربات به صورت شخصی از سوی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مورد توجه قرار گرفت که این باعث دلگرمی فناوران بوده است چراکه همه جانبه از این پروژه حمایت کردند و فقط بحث مادی مطرح نبوده است.

رییس پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی در بیمارستان امام خمینی (ره) ادامه داد: این سامانه در بیمارستان های سینا، شریعتی و امام خمینی(ره) با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شده است، این پروژه در فازهای بعدی  این پروژه که فاز آزمون های بالینی بر روی انسان است از حمایت های معاونت علمی نیز برخوردار شده است.

سرکار تصریح کرد: جراحان و متخصصان دوشادوش بخش مهندسی این پروژه را توسعه دادند، این اقدام همگرایی و الگویی است که ما باید در کشور بیشتر انجام دهیم.

وی یادآور شد: جراحی امروز از بیمارستان سینا با فاصله هفت کیلومتر در بیمارستان امام خمینی(ره) روی یک سگ انجام شده است.

به گزارش ایرنا، نخستین عمل جراحی رباتیک از راه دور در ایران امروز با استفاده از ربات جراح سینا ساخت شرکت دانش‌بنیان نوآوران رباتیک و پزشکی سینا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با موفقیت روی یک سگ انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha