امام جمعه همدان: دولت منتخب قدر مردم را بداند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات گذشته گفت: امیدواریم دولت منتخب قدر این مردم را به خوبی بداند و به وعده‌های داده‌ شده عمل کند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز چهارشنبه در جمع مردم همدان و جشن میلاد امام رضا(ع) اظهار داشت: مردم با وجود همه گلایه مندی‌هایی که نسبت به وضعیت موجود داشتند، اما بار دیگر با حضور خود، حماسه دیگری را خلق کردند.

وی با تبریک میلاد امام رضا (ع) افزود: امام رضا(ع) تنها برای گرفتن حاجت و برطرف کردن مشکلات نیست، بلکه حضرت، امام معصومی است که اگر فردی به ایشان متوسل شود به طور قطع می تواند زندگی سعادتمندی داشته باشد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امروز لازم است حرف اهل بیت (ع) را به مردم برسانیم، افزود: اگر مردم حرف اهل بیت را بشنوند و به آموزه‌ها دینی و قرآنی عمل کنند، مشکلات خانوادگی، آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی نیز کم‌تر خواهد شد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی عنوان کرد: اگر امروز با مشکلی روبر هستیم، به این دلیل است که با حرف امام رضا(ع) پیش نرفتیم و بر اساس تعالیم و آموزه‌های قرآن و اهل بیت عمل نکردیم.

وی با بیان اینکه این خاندان برای ما، سعادت خواسته‌اند، یادآور شد: اگر حرفی توسط اهل بیت (ع) بیان شده است برای آن بوده که خوب زندگی کنیم و هم دنیای ما آباد شود و هم آخرتمان، اما متاسفانه باید بگوییم که در این مسیر کوتاهی کردیم.

امام جمعه همدان به روایتی از امام رضا در زمینه بهترین بندگان اشاره کرد و گفت: از نظر امام هشتم یکی از ویژگی‌های بهترین بندگان این است که اگر کار خوبی را انجام داد و مشکلی را از دیگری برطرف کرد، خوشحال شود.

وی دومین مورد از این ویژگی‌ها را استغفار سریع از خطا برشمرد و گفت: سومین ویژگی شاکر بودن نعمت‌های الهی است و این که نباید تنها نداشته‌های خودمان را بشماریم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه بنده‌ای که در گرفتاری صبر پیشه می‌کند از نظر امام رضا، جز بهترین بندگان است، یادآور شد: زندگی در دنیا با سختی‌هایی همراه است، اما مهم آن است که در این سختی‌ها، نوع رفتار انسان چگونه و بر چه اساس باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه توسل به امام جواد(ع) و قسم دادن امام رضا(ع) به امام جواد(ع) موضوعی تجربه شده است که باید به آن اعتماد کرد، خطاب به مادران حاضر در جلسه یادآور شد: مادرانی که به دنبال رقم زدن بهترین آینده برای فرزندان خود هستند، بهترین راه  و مهم‌ترین راه آشنا کردن آنها با اهل بیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha