قایقرانان خراسان شمالی که در استخر پارو می‌زنند

بجنورد- ایرنا- این روزها قایقرانان خراسان شمالی در دریای بی‌توجهی مدیران استان قرار گرفته‌اند و به همین علت برای کسب آمادگی در مسابقات روئینگ آسیا در استخرهای بجنورد پارو می‌زنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قایقرانی خراسان شمالی که از رشته های ورزشی پرمدال و طلایی استان است، همواره در میادین جهانی و ملی خودی نشان داده است اما، این روزها ورزشکاران روئینگ از تمرین در سدهای استان محروم  بوده و حال خوشی ندارند.

رییس هیات ورزش قایقرانی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هرچند اردوی تیم ملی روئینگ سال ۹۸ در این استان خوب برگزار شد اما، قایقرانان استان که از فیزیک بدنی و استعداد بالقوه ای برخوردارند، همیشه در تامین فضای مطلوب آبی برای تمرینات خود با مشکلات عدیده ای مواجه بوده اند.

هادی راضیان افزود: در واقع سال های گذشته نیز برای کسب مجوز تمرینات در سدهای استان سختی های زیادی را متحمل می شدیم و به تعبیری هفت خان رستم را طی می کردیم اما امسال این مشکلات دوچندان شده است.

قایق هایی که در جا پارو می زنند

وی با اشاره به صادر نشدن مجوز تمرین در سد شیرین دره به قایقرانان از سوی شرکت آب منطقه ای استان، خاطرنشان کرد: در حالی که برای تمرین در سدها  مشکلاتی زیادی در سال های گذشته نظیر دوری مسافت و مخاطراتی همچون گزیدگی حشرات و نبود غریق نجات وجود داشت اما  امسال از همین فضای غیر استاندارد هم برای تمرینات خود محروم شدیم.

راضیان ایجاد آلودگی آب شرب به هنگام پارو زدن را بهانه مسوولان برای صادر نکردن مجوز دانست و خاطرنشان کرد: هم اکنون استدلالی که مدیران شرکت آب منطقه ای مطرح می کنند، این است که  پارو زدن، آب سد را آلوده می کند در حالی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان پارو زدن اکسیژن آب را بالا می برد و موجب رفع آلودگی های آب هم می شود.

قایقرانان خراسان شمالی که در استخر پارو می‌زنند

وی افزود: این درحالی است که قایقرانان سایر استان ها هم اکنون از ظرفیت سدها برای تمرینات خود استفاده می کنند.

راضیان اضافه کرد: با توجه به وضع موجود و بی توجهی مسوولان، هم اکنون قایقرانان خراسان شمالی قایق های ۱۴ متری دراگون را با استفاده از کش هایی به لبه های استخر بسته اند و در جا پارو می زنند و در این شیوه امکان هیچ‌گونه رکوردگیری برای قایقرانان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قایقرانان خراسان شمالی امسال شانس بالایی برای کسب طلا در مسابقات قهرمانی آسیا دارند، اظهار داشت: جدای از عناوین درخشانی که تاکنون این قایقرانان با استعداد کسب کرده اند، تنها پارسال هم در بخش روئینگ آقایان و هم در بخش روئینگ بانوان نائب قهرمان لیگ برتر شدیم به گونه ای که اگر شرایط مطلوبی برای آرامش روانی قایقرانان مهیا شود، کسب طلای آسیا دور از انتظار نیست.

تماس های مکرر خبرنگار ایرنا با مدیران شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در این زمینه بی نتیجه ماند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون کمیته‌های قایقرانی خراسان شمالی در رشته‌های دراگون بوت، کاناپولو، آب‌های آرام، رویینگ، آب‌های خروشان، استعدادیابی، داوران و مربیان و مسابقات این رشته ها نیز در شهرهای بجنورد، شیروان، فاروج، مانه و سملقان، اسفراین و جاجرم فعال است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha