۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل اماکن ورزشی گنبدکاووس پیش بینی شد
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس- ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس گفت: امسال در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان مرزی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال از محل سهم اعتبارات تملک دارایی‌ سرمایه‌ای آن برای تکمیل و تجهیز پروژه‌های ورزشی پیش بینی شد.

حجت الله یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در صورت تصویب این اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی استان گلستان و تخصیص آن، اولویت اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی مانند خانه والیبال و تجهیز برخی از سالن‌های ورزشی است.

وی بابیان اینکه خانه والیبال گنبدکاووس با صرف ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: برای تکمیل این پروژه نیاز به ۳۵ میلیارد ریال است که درصورت تخصیص بودجه مناسب در سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس اضافه کرد: کف‌پوش کردن سالن‌های ورزشی چای بویین، بسکتبال و شمشیربازی این شهر و سالن روستای پشمک هر کدام با سه میلیارد ریال اعتبار و مجهز کردن سالن المپیک به سیستم گرمایشی و سرمایشی و روشنایی با هشت میلیارد ریال از دیگر اولویت‌های امسال این اداره است.

یوسفی ادامه داد: تکمیل عملیات ساخت سالن ورزشی شهرک بخاراییان گنبدکاووس با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تخصیص تا پابان سال‌جاری آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: گنبدکاووس پروژه‌های نیمه تمام ورزشی زیادی مانند استخر، خانه والیبال، سالن بوکس، زمین والیبال ساحلی، چند زمین‌ چمن مصنوعی و سالن ورزشی روستایی، سالن ورزشی بانوان و سالن ورزش‌های رزمی و زورخانه دارد که عملیات اجرایی بیشتر آنها در اوایل دهه ۹۰ آغاز شده است.  

به گفته یوسفی، هم اکنون سرانه فضای ورزشی گنبدکاووس با داشتن ۱۱۵ هزار مترمربع فضای ورزشی روباز و سالنی، ۳۳ سانتی‌متر مربع است که با بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام، این سرانه به ۴۰ سانتی‌متر خواهد رسید.

هم اکنون در شهرستان گنبدکاووس با ۳۷۳ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۹ هزار ورزشکار سازماندهی شده در قالب ۳۸ هیات ورزشی مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha