افزایش ۳۸ درصدی تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس

بندرعباس- ایرنا- روابط عمومی شرکت تولید برق نیروگاه خلیج فارس اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال میزان تولید برق در این نیروگاه به یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۵۲ مگاوات ساعت رسید که این میزان از افزایش ۳۸ درصدی  نسبت به همسنجی با پارسال برخوردار است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی نیروگاه گازی خلیج فارس، باتوجه به انجام تعمیرات اساسی ۲ واحد نیروگاه گازی خلیج فارس در سال گذشته و بازدیدهای دوره ای، تمام تلاش کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس در پیک تابستان برای تولید برق پایدار و مطمئن انجام خواهد شد.

براساس این گزارش، نیروگاه گازی خلیج فارس دارای ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات است که شامل ۶ واحد گازی ۱۶۵ مگاواتی مدل GT۱۳E۲ آلستوم می‌باشد.

این نیروگاه به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک از پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های تولید برق کشور به شمار میآید و حدود یک سوم تولید برق مورد نیاز استان هرمزگان را بر عهده دارد.

نیروگاه گازی خلیج‌فارس در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس در منطقه قلعه قاضی و ۱۱ کیلومتری میدان گازی سرخون قرار دارد.

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار ساخته شده که ۳۵ درصد برق استان هرمزگان را تامین و هر سال حدود پنج میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می‌کند.

استان هرمزگان دارای هفت نیروگاه شامل نیروگاه هرمزگان، گنو، منطقه ویژه، کیش، قشم، لاوان و خلیج فارس (قلعه قاضی) با ظرفیت تولید سه هزار مگاوات درماه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha