۷۰۰ بسته غذایی بین مرزنشینان و عشایر خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند - ایرنا - فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی گفت: همزمان با دهه کرامت و در نهمین مرحله از رزمایش مواسات و همدلی مومنانه مرزبانی استان ۷۰۰ بسته غذایی بین مرزنشینان و عشایر توزیع شد.

سردار علی اصغر مسروری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر بسته غذایی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان و در مجموع این تعداد بسته به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است.

وی بیان کرد: این بسته‌ها به همت خیرین، سازمان‌های مردم نهاد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، نمایندگی آستان قدس رضوی و مرزبانان در خراسان جنوبی تهیه و همزمان با دهه مبارک کرامت بین مرزنشینان و عشایر عمق نوار مرزی استان توزیع شد.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی گفت: در هشت مرحله قبلی این رزمایش نیز بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریال در میان جامعه هدف توزیع شده است.

وی اظهار داشت: ما در مرزبانی خود را خادم عشایر و مرزنشینان می‌دانیم و به دلیل سکونت مرزنشینان در مناطق دوردست، فرماندهی مرزبانی این آمادگی را دارد تا با تعامل خیرین و دستگاه‌هایی که قصد ارائه خدمات به این عزیزان را دارند، همکاری کند.

سردار مسروری افزود: فرماندهی مرزبانی خراسان جنوبی علاوه بر تامین نظم و امنیت مرزها در سایر امور خیریه در صورت نیاز هموطنان با جان و دل به یاری آنان می‌شتابد.

استان خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha