صنعت نفت آبادان-سایپا تهران، بازی مرگ و زندگی

آبادان - ایرنا - تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و سایپا تهران در حالی در چارچوب هفته بیست‌وچهارم رقابت‌های لیگ برتر جام خلیج‌فارس روز جمعه چهارم تیرماه به مصاف هم می‌روند که ۲ تیم برای فرار از سقوط نیاز به کسب سه امتیاز دارند.

به گزارش ایرنا تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و سایپا تهران، در دیداری حساس‌ در حالی به مصاف هم می‌روند که ۲ تیم در هفته گذشته مسابقات لیگ برتر نتایج متفاوتی برابر حریفان خود کسب کردند.

تیم صنعت‌نفت برابر میزبانش تراکتورسازی تبریز با نتیجه مساوی یک بر یک متوقف شد و سایپا نیز در دیداری عجیب و با حکم کمیته انضباطی با نتیجه سه بر صفر برابر پیکان تهران به برتری دست یافت.

۲ تیم در شرایطی رودرروی هم قرار می‌گیرند که از نظر روحی و روانی شرایط خوبی ندارند، سایپا پس از امتیازهای مهمی که در هفته‌های اخیر از دست داد برای جبران نتایج ضعیف خود به آبادان سفر خواهد کرد تا شانس خود برای ماندن در لیگ برتر را افزایش دهد.

صنعت‌نفت هم که با هدایت سید سیروس پورموسوی در ۱۳ بازی اخیر خود نتوانسته برابر حریفانش پیروز شود و خطر سقوط را به لیگ پایین‌تر احساس می‌کند در این دیدار برای صعود در جدول برابر سایپا راهی جز پیروزی خانگی ندارد.

نارنجی پوشان تهرانی هم اکنون با پنج برد، ۱۰ تساوی و هشت شکست و کسب ۲۵ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار دارند، آنها همچنین ۱۷ گل زده و ۲۰ گل خورده را نیز به ثبت رسانده‌اند.

 اما در آن سوی میدان نیز زردپوشان آبادانی با ۶ پیروزی، هشت تساوی و ۹ شکست ۱۶ گل زده و ۱۹ گل خورده و کسب ۲۶ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار دارند.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در نیم فصل اول یکی از تیم‌های شگفتی ساز رقابت‌های لیگ برتر بود اما در نیم فصل دوم تاکنون هنوز نتوانسته به برد دست یابد و برای کسب پیروزی در آبادان در برابر سایپا با انگیزه چند برابر به میدان خواهد رفت، نفتی‌ها که در نیم فصل دوم به نبردن عادت کرده‌اند اکنون خطر سقوط را به شدت احساس می‌کنند و پیروزی بر سایپا فرصت خوبی برای فاصله گرفتن با این تیم پایین جدولی و سایر تیمهای قعر جدول است.

مهمترین خصوصیت بازی نفتی‌ها حملات سریعی است که تدارک می‌بینند، شاگردان پورموسوی از آغاز بازی در منطقه یک سوم دفاعی با چند پاس سریع با پاس‌های بلند به کناره‌ها تدارک حمله می‌کنند، این یک چالش جدی برای خط دفاعی سایپا است که حتی می‌تواند این امر آنها را به دردسر بکشاند، به ویژه که خط دفاعی سایپا در بازی‌های اخیر نشان داد چه ضعف‌هایی دارد.

اما سایپا نیز در ضدحملات توانسته حریفان خود را غافلگیر کند، سرعت بازیکنان کناری این تیم و تجربه بالای بازیکنان خط میانی سایپا مزید بر علت شده تا این تیم در ضدحملات یکی از خطرناک ترین تیم‌های لیگ برتری باشد.

نقطه قوت ۲ تیم به خط میانی و وجود هافبک‌های میانی باتجربه است جایی که نفتی‌ها با بودن طالب ریکانی توانسته در میانه میدان برابر حریفانش یک سر و گردن بالاتر باشد، در آن سوی میدان سایپا نیز با محسن مسلمان کمربند میانی خود را محکم کرده است.

امید مربیان صنعت‌نفت و استقلال به حرکات تکنیکی رضا خالقی‌فر و روح الله سیف‌اللهی است، ۲ مهاجمی که روی زمین خطرناک هستند و برای تمامی خط‌های دفاعی دردسر ساز هستند، خالقی‌فر که تمام کننده خوبی است برای خط دفاعی متزلزل سایپا دردسرساز خواهد بود و در آن سوی میدان نیز سیف‌اللهی نشان داده از لحظات بهترین استفاده را می‌برد و خط دفاعی کند نفت روز سختی برابر این بازیکن خواهد داشت.

بازیکن تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار گفت: بازی سرنوشت ساز و سختی برابر سایپا پیش‌رو داریم و هیچ راهی جز کسب سه امتیاز این دیدار نداریم.

محمد طیبی افزود: سایپا تیم جوان اما پرانگیزه و تلاشگری است که در آبادان برای حداقل امتیاز بازی خواهد کرد ولی هدف ما شکست دادن این تیم است تا از پایین جدول جدا شویم.

وی اظهار داشت: البته سایپا تیمی نیست که براحتی امتیاز بدهد ولی ما پس از اردوی تهران و انجام بازیهای تدارکاتی مناسب شرایط خیلی خوبی داریم و آماده کسب سه امتیاز هستیم تا شادی را به مردم آبادان هدیه دهیم.

علی فیروزی مدیر تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان نیز گفت: بازی سختی و حساسی را پیش رو داریم و برای گرفتن سه امتیاز باید سخت تلاش کنیم تا از منطقه خطر فاصله بگیریم.

وی افزود: شرایط جدول به گونه ای است که از دست دادن امتیاز بخصوص در بازیهای خانگی کار ما برای بقا در لیگ برتر را سخت خواهد کرد.

فیروزی بیان کرد: این بازی برای هر ۲ تیم دیداری ۶ امتیازی است و تیم پیروز تا حدود زیادی در ماندن به لیگ ئبرتر امیدوارتر خواهد شد.

وی افزود: تیم نفت آبادان اردوی بسیار خوبی را برگزار کرد و بازیکنان به لحاظ آمادگی جسمانی شرایط مطلوبی دارند و همه برای پیروزی در این دیدار سرشار از انگیزه هستند.

دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و سایپا تهران روز جمعه در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha