۲۱ هزار دوز  واکسن کرونا برای مرحله یادآوری در استان مرکزی تزریق شد

اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲۱ هزار دوز واکسن کرونا در مرحله یادآوری با هدف تکمیل دوره واکسیناسیون به گروهای هدف بالای ۷۰سال تزریق شد.

دکتر «علی علیمحمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تعداد سهمیه در ۲ روز اخیر به گروه‌های هدف سنی وزارت بهداشت تزریق شده است.

وی اظهار داشت: هفت هزار دوز از واکسن‌های تزریقی مرحله یادآوری در کلانشهر اراک تزریق شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  قرار است که ۲۰ هزار دوز جدید واکسن نیز به زودی در استان تحویل شود تا مرحله یادآوری گروه هدف ۷۰ ساله‌های استان تکمیل شوند و واکسیناسیون گروه سنی جدید با اعلام وزارتخانه کلید بخورد.

دکتر علیمحمدی افزود: در مجموع هشت درصد مردم استان مرکزی تاکنون واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: اولویت در واکسیناسیون با مرحله یادآوری دوم است و افراد باقی مانده‌ تکمیلی ۷۰ ساله به بالا واکسن دریافت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: واکسن‌هایی که تاکنون در استان برای جمعیت هدف تزریق شده در انواع اسپوتنیک، آسترازنکا، سینوفارم و بهارات بوده است.

کلانشهر اراک ۶۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و پنج بیمارستان دولتی، ۲ مرکز درمانی خصوصی و یک بیمارستان تامین اجتماعی خدمات درمانی را ارایه می‌دهند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha