اولویت سازمان صنعت درقم احیای واحدهای تولیدی راکد است

قم - ایرنا - رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از مهمترین برنامه‌های دارای اولویت این سازمان در سالجاری،‌ احیای واحدهای تولیدی راکد استان و بازگرداندن آن‌ها به چرخه فعالیت است.

محمود سیجانی روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ تاکید کرد: در همین رابطه از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه، ۶ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در زمینه تولید صنایع نساجی،‌ غذایی و فلزی، با ایجاد اشتغال برای ۶۸ تن و سرمایه ثابت ۷۱۴ میلیارد ریال،‌ فعال شده و به‌چرخه تولید بازگشته‌است.

وی با اشاره به این که این روند در ادامه سال با سرعت بیشتری دنبال می‌شود،‌ افزود: گسترش تولید و اشتغال در بخش‌ صنعت با رعایت اصول زیست محیطی، یکی از مهمترین برنامه‌های توسعه اقتصادی استان قم به‌شمار می‌آید و در این رابطه فعال سازی واحدهای راکد از مولفه‌های مهم و موثر در اجرای موفق این برنامه‌ است.

وی ادامه داد: نگاه حمایتی مسئولان ارشد استان به احیای واحدهای تولیدی راکد در بخش صنعت، از دیگر عوامل موفقیت برنامه ذکر شده‌است و بر این اساس قم یکی از استان‌های پیشگام کشور در فعال‌سازی واحدهای راکد و گسترش فرصت‌های تولید و اشتغال با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این واحدها خواهد بود.

سیجانی گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز نسبت به موضوع‌ احیای واحدهای تولیدی راکد، توجه ویژه‌ای دارد و اعضای این ستاد با استفاده از ابزارهای مالی همچون پرداخت تسهیلات رونق تولید به دنبال آن هستند که بهره‌برداران واحدهای راکد دارای شرایط راه‌اندازی، هرچه سریعتر فعالیت مورد نظر خود را با تلاش بیشتر از گذشته، آغاز کنند.

وی بیان کرد: برای تسهیل در راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد استان، به جز پرداخت تسهیلات بانکی مورد نیاز از راه‌های دیگری همچون کمک به بهبود بازار فروش محصولات، جذب سرمایه‌گذاران جدید، استفاده از تکنولوژی و تجهیزات جدید و همچنین مشوق‌های تولیدی در بخش‌های مختلف تامین مالی و رفع موانع اداری نیز استفاده می‌شود.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۳ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده است، قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha