ارزش اراضی رفع تصرف شده در آذربایجان‌غربی به ۷ هزار میلیارد ریال رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده در این استان حدود هفت هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی یک سال گذشته تاکنون حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی این استان با اجرای احکام قطعی رفع تصرف شد و به حال عادی بازگشت.

وی ادامه داد: در اجرای احکام قطعی این اداره کل رشد ۲۹۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن شاهد هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در این مدت همچنین ۴۴ هکتار از  اراضی رفع تصرف فوری شده است.

حمزه‌لو اضافه کرد: ارزش ریالی احکام فوری رفع تصرف شده نیز یک‌هزار میلیارد ریال برآورده شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد ۵۰۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن آذربایجان‌غربی از سال ۱۳۹۵ در ۱۴ شهرستان استان تشکیل شده و حدود ۵۰ نفر در این بخش فعالیت و اوضاع اراضی را رصد می‌کنند.

وی افزود : جلوگیری از هرگونه اختلال، تصرف، تجاوز، ایجاد مزاحمت، ممانعت از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی و برخورد با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قضایی از وظایف مهم این یگان حفاظت است.

۱۶ هزار و ۲۵۳ اراضی ملی قابل حفاظت در آذربایجان‌غربی وجود دارد که حفاظت و صیانت از این میزان اراضی به یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن آذربایجان‌غربی تحویل داده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha