۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۳
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84379050
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

نزاع و درگیری در سبزوار کاهش یافته است

سبزوار- ایرنا- رییس دادگستری سبزوار گفت: بر مبنای آمار اعلام شده پزشکی قانونی این شهرستان، میزان نزاع و درگیری در سبزوار طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد کاهش یافته است.

میرعلم سیدی شامگاه سه شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: در کنار تلاش دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای کاهش درگیری و نزاع، مدیریت و کنترل خشم نیز عامل مهمی برای کاهش نزاع در جامعه به شمار می رود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش در سبزوار تصریح کرد: با افرادی که به دنبال برهم زدن آسایش و امنیت در سبزوار هستند و همچنین با برخی اراذل و اوباشی که به قصد قدرت‌نمایی و یا انگیزه های دیگر اقدام به ایجاد اخلال در نظم و امنیت جامعه می کنند برخورد می شود.

رییس دادگستری سبزوار گفت: طی سال گذشته حدود ۸۶ هزار و ۴۰۲ فقره پرونده به بخشهای مختلف دادگستری این شهرستان وارد شده است و تعداد پرونده های مختومه در یک سال گذشته ۸۸ هزار و ۲۰۰ پرونده بوده است.

سیدی افزود: بیشترین پرونده های کیفری وارده به دادگستری سبزوار مربوط به سرقت، موادمخدر، جرایم علیه اشخاص، رانندگی بدون گواهینامه، ایراد صدمات بدنی غیر عمدی بر اثر سوانح جاده ای، ضرب و جرح عمدی و توهین بوده است.

وی با اشاره به کمبود امکانات پزشکی قانونی سبزوار ادامه داد: پزشکی قانونی سبزوار که به شهرستان های مجاور نیز خدمات‌رسانی می کند با کمی تجهیزات مواجه است.

او اضافه کرد: نبود سالن تشریح یکی از مشکلات پزشکی قانونی در سبزوار است که سبب شده متوفیان نیازمند کالبدشکافی برای تشریح به مشهد انتقال داده شوند که این موضوع، مشکلات زیادی برای خانواده آنها ایجاد کرده است و با وجود جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های واقع در غرب خراسان رضوی، احداث سالن تشریح پزشکی قانونی در سبزوار ضرورت دارد.

راهکار اساسی کاهش جرایم حمایت از  تولید و اشتغال است

رییس دادگستری سبزوار گفت: سبزوار با وجود ظرفیت های فراوان در بخش های صنعت، کشاورزی وخدمات با آمار بالای بیکاری جوانان مواجه است لذا نهادها و دستگاههای متولی اشتغال، اقتصاد و معیشت پای کار بیایند و به وظیفه خود در تامین اشتغال و حمایت از تولید عمل کنند.

سیدی افزود: دستگاه قضایی به عنوان حامی تولید از سرمایه گذارن مشروع به طور جدی حمایت می کند و با رفع موانع و مشکلات تا حد امکان مانع تعطیلی کارگاهها، کارخانه ها و واحدهای تولیدی می شود.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha