کارخانه سبلان پارچه اردبیل ظرفیت اشتغال ۵ هزار نفر را دارد

اردبیل-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداراردبیل گفت: اشتغال در کار خانه سبلان پارچه اردبیل ظرفبت اشتغال پنج هزار نفری را دارد.

به گزارش ایرنا،ارژنگ عزیزی سه شنبه در بازدید از کارخانه سبلان پارچه افزود: امروز شاهد هستیم بعد از ۱۵ سال وقفه این مجموعه عظیم‌ به چرخه تولید بازگشته و این کارخانه با ظرفیت اشتغال پنج  هزار نفری نقش موثری در رفع بیکاری و صادرات غیرنفتی در منطقه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود: خاک مغان به عنوان حاصل‌خیزترین خاک منطقه نقش مهمی در تامین مواد اولیه کارخانه سبلان پارچه دارد و به زودی شاهد جهش تولید در این کارخانه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه جواز تاسیس این واحد در سال ۱۳۸۱ صادر شده گفت: در سال ۸۲ حدود ۱۸ هکتار از اراضی شهرک های صنعتی شماره  ۲ اردبیل به آن اختصاص داده شد و این طرح با ۶۵ درصد مشارکت بانک تجارت بعد از ساخت و ساز ۱۳۰ هزار متر مربع زیربنا و استقرار بهترین ماشین آلات خط تولید در مردادماه سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید.

عزیزی اضافه کرد: در طرح اولیه اشتغال زایی پنج هزار نفری در این کارخانه مدنظر بود که متاسفانه با فاصله یکسال بعد از بهره برداری در سال ۱۳۹۰ با رای شعبه ۲۲ دادگاه عمومی تهران ورشکسته اعلام شد.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: از تاریخ مذکور تا کنون این واحد بصورت استیجاری اداره می شد و به همین دلیل تعیین تکلیف مالکیت این واحد به منظور امکان برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت همواره مورد تاکید استانداری و مسئولین استان قرار گرفت و سرانجام این واحد تولیدی فعال شد.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان اردبیل هم در این بازدید گفت: طبق سیاست‌های دستگاه قضایی در تلاش هستیم هیچ مجموعه صنعتی در استان تعطیل نشود و از کلیه فعالان صنعتی و تولیدکننده در سطح استان حمایت لازم قضایی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در سفر سال گذشته آیت الله رئیسی به استان اردبیل، ۲۱ مصوبه در رابطه با حوزه تولید استان به تصویب رسید که یکی از مهم‌ترین برکات سفر رئیس قوه قضائیه رفع مشکلات سبلان پارچه بود.

کثیرلو افزود: طبق گفته مدیرعامل مجموعه سبلان پارچه پس از رفع مشکلات این مجموعه بزرگ تولیدی، در حال حاضر یک هزار و ۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: پیرو سیاست‌های دستگاه قضایی، اشخاصی که مانع فعالیت مجموعه‌های صنعتی بشوند  با آنها به‌شدت برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: کارآفرینان و فعالان اقتصادی و صنعتی باید توجه داشته باشند که کلیه اقدامات اعم از تاسیس شرکت، ادامه فعالیت و تهیه کلیه اقلام مورد نیاز باید از راه قانونی انجام شود.

 کارخانه‌ سبلان پارچه در سال ۸۶ شامل هفت کارخانه تولیدی پوشاک زنجیره ای بود که چرخه کامل تبدیل پنبه به نخ و نخ به انواع منسوجات و پارچه‌ها را داشت و با صرف اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ﷼ با ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدود پنج هزار نفر راه‌اندازی شد.

این کارخانه  در سال های اخیر بدلیل برخی مشکلات به حالت رکود درآمد  و در سال ۹۹ دوباره فعال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha