خیران اصفهانی به کمک دانشگاه فرهنگیان بشتابند

اصفهان - ایرنا- مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: اصفهان با داشتن بیش از ۵۰۰ خیریه فعال به عنوان "یَد واحده" می‌تواند بسیاری از خیران را به سمت کمک به دانشگاه فرهنگیان سوق دهد.

به گزارش ایرنا، مهدی احمدی، عصر روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان اظهار داشت: ما برای توسعه این دانشگاه ناچار به استفاده از ظرفیت خیرین هستیم و روال استفاده از خیران در برخی از کشورهای اروپایی و اسلامی از جمله مالزی هم مرسوم است.

وی به ایجاد بانک اطلاعاتی خیران استان تاکید کرد و گفت: ما به کمک خیران در دانشگاه‌های تربیت معلم، بیش از دیگر امور خیر کشور نیاز داریم.

مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: ما باید ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و فرهیختگان آن را به مردم و خیران معرفی کنیم، زیرا بسیاری از مردم با این دانشگاه آشنایی ندارند.

وی ادامه داد: شعار باید به شعور شود و استان اصفهان به عنوان الگو می‌تواند این حرکت را آغاز کند و با کمک‌های خود، این دانشگاه مقدس را نجات دهد.

احمدی گفت: ما در تهران ۳۱ نماینده مجلس را به عضویت افتخاری ستاد مرکزی خیریه فرهنگیان درآوردیم و از مجلس و امتیازات آن استفاده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خیری که به این مجموعه‌های فرهنگی کمک می‌کند باید از امتیازاتی برخوردار باشد و نمایندگان مجلس نیز نقش موثری در این زمینه دارند.

مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان  از استاندار اصفهان نیز درخواست کرد تا در این زمینه کمک‌های لازم را برای ارتقاء دانشگاه فرهنگیان انجام دهند.

وی در پایان به ترکیب ۹ نفره هیات مدیره این خیریه اشاره کرد و گفت: از استان اصفهان انتظار داریم تا با تمام توان خود و بصورت پیوسته به یاری این مجموعه بشتابد.

به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین بنیاد خیریه حامی دانشگاه فرهنگیان کشور، امروز در اصفهان گشایش یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha