طرح ملی سنجش نوآموزان در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد 

یاسوج- ایرنا- رییس آموزش و پرورش استثنایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان دوره پیش دبستانی و پایه اول ابتدایی از امروز سه شنبه و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد. 

شهربانو بختیاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی در پنج پایگاه ثابت و ۲ پایگاه سیار در کهگیلویه و  بویراحمد اجرا می شود. 

وی افزود: پیش بینی می شود که حدود ۱۴ هزار نوآموز پایه اول ابتدایی و ۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز دوره پیش دبستانی کهگیلویه و بویراحمد در  این طرح ملی شرکت کنند. 

رییس آموزش و پرورش استثنایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آن عده از والدین این استان که نوآموز پایه اول ابتدایی دارند در همان  مدارسی که فرزندان خود را نام نویسی کرده اند همراه با برگه نوبت سنجش در زمان های مشخص شده به پایگاه ‌های استان مراجعه کنند. 

بختیاری عنوان کرد: کارگاه های آموزشی به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضای پایگاه‌ های ثابت و سیار کهگیلویه و بویراحمد با روش ‌های  سنجش در ۱۳ شاخص از جمله معایب بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی برای ۶۰ نفر در این استان برگزار شد. 

وی ابراز داشت: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان یکی از ضرورت‌ های فرایند تعلیم و تربیت برای اثربخشی هر چه بهتر و  بیشتر آن است. 

بختیاری گفت: معلولیت ‌ها و عوامل مؤثر بر اُفت تحصیلی نوآموزان در این طرح شناسایی و از آنها پیشگیری می‌ شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha