استاندار:نتایج انتخابات شورای اهواز بعد از نظر هیات نظارت اعلام می‌شود

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: شمارش آرای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز تمام شده و منتظر نظر ناظران بر انتخابات هستیم تا نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

به گزارش ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: آرای انتخابات شورای شهر اهواز شمارش و وارد سیستم شده اما منتظر نظر ناظران هستیم تا در اعلام نتایج با مشکلی روبه رو نشویم.
وی با بیان اینکه در دوره پنجم انتخابات شورای شهر اهواز شمارش  آرا بالغ بر ۲۰ روز به طول انجامید افزود: شایعاتی که در فضای مجازی و برخی سایت‌ها در خصوص پیروز شدن افراد مختلف در انتخابات شورای شهر اهواز بیان می‌شود شایعه است.
استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه ذهن مردم  باید آرام باشد ادامه داد: اجازه نمی‌دهیم که حق کسی ضایع شود و با افزایش کاربران شمارش آرا تا ۶۴ نفر، به شمارش آرا سرعت بخشیده شده است.

وی با بیان اینکه قرار بود صد درصد برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اهواز الکترونیکی باشد گفت: چند اشکال پیش آمد که از جمله دیر رسیدن کارت های دستگاه‌های اخذ آرای الکترونیکی، که منجر به برگزاری آن به صورت دستی و الکترونیکی بود و این امر باعث کند شدن روند شمارش آرا شد.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به بهسازی محیط ۸۰ مدرسه تلفیقی ( مدارسی با دانش‌آموزان عادی و استثنایی) در خوزستان افزود: ۶۰ درصد اعتبار مورد نیاز این امر در خوزستان تامین می‌شود و ۴۰ درصد دیگر باید از یک بنیاد تامین شود.
وی در خصوص دوخت لباس مدرسه نیز گفت: توزیع سفارش دوخت لباس دانش‌آموزان مدارس باید عادلانه در بین تولیدی‌های طرف قرارداد انجام شود و به کمیت، کیفیت و سایز مشخص دقت شود. 
سلیمانی دشتکی افزود: به احتمال زیاد با روند سریع واکسیناسیون کرونا، مدارس در سال تحصیلی جدید باز شوند اما برای اطمینان سفارش دوخت لباس در شهریور داده شود.

۲۸ خرداد امسال ۲ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد که نتایج انتخابات شوراهای تمامی شهرستان های خوزستان غیر از اهواز اعلام شده است.

به گفته فرماندار اهواز اختلال در اخذ رای گیری الکترونیکی و انجام رای گیری به شیوه دستی و الکترونیکی باعث تاخیر سه روز شمارش و اعلام آرای شورای شهر اهواز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha