افزون‌بر ۲ هزار واحد صنعتی سیستان و بلوچستان تسهیلات دریافت کردند

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون تسهیلات زیر ۱۰درصد از سوی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ۲هزار و ۳۱۰ واحد و صنایع کوچک  در این استان پرداخت شده که حدود ۶هزا رو ۸۶۶نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی شامگاه سه‌شنبه در نشست استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهارداشت: نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان به صورت منظم برگزار می‌شود و ۹۹ نشست طی یک سال گذشته برگزار شده که در پی آن ۴۷مجموعه تعطیل و یا نیمه‌فعال فعال و زمینه اشتغال ۳۳۰ نفر فراهم شده است. 
وی افزود: از کل واحدهای تولیدی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد ۲۰ واحد مشکلاتی دارد و امید داریم بتوانیم آن را حل کنیم این واحدهایی است که گرفتاری‌اش برای بیش‌از یک دهه قبل بوده و با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کردند.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: سه معدن طلا در این استان وجود دارد یکی از آن‌ها معدن سه هزار میلیاردی بوده که در خارستان قرار دارد و یک شهرک تخصصی طلا در منطقه نوک‌آباد تفتان راه اندازی می‌شود چون بخش عظیمی از طلا در این مجموعه شناسایی شده و در دست مطالعه است. 
وی خاطر نشان کرد: سه آتش‌نشان در منطقه ما وجود دارد که ۲ مورد از آن در ایران است و یک مورد نیز در پاکستان اطراف این‌ها بستر مناسبی برای کانی‌های فلزی بویژه طلاست که مطالعات بسیار خوبی توسط صنعت و معدن و تجارت برای آن انجام شده است. 
موهبتی بیان کرد: چند معدن مس در سیستان و بلوچستان فعال شده و چند معدن در دست انجام است مجموعه کامل در حوزه مس امسال کلنگ زده خواهد شد.

وی ادامه داد: بزرگترین معادن مس سیستان و بلوچستان در شمال استان مطالعاتش نهایی شده و پروانه بهره‌برداری صادر و به بخش واگذاری آن در مرحله مزایده است. 
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حوزه زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان این سال‌ها اتفاقات خوبی افتاده و در بخش ترانزیت بندر شهید بهشتی، بزرگراه و زیرساخت برق اتفاق افتاده که این موارد برای سرمایه‌گذاران امیدآفرین بوده البته کافی نیست و خیلی بیشتر از این‌ها باید کار را دنبال کنیم تا از مزیت‌ها و استعدادهای پنهان منطقه برای رفع محرومیت آشکارش اقدام شود. 
وی خاطرنشان  کرد: با اقدامات انجام شده طی سال‌های گذشته نرخ بیکاری سیستان و بلوچستان هم‌اینک به زیر ۱۰درصد آمده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha