امام جمعه بجنورد: مشارکت مردم در انتخابات دفاع از عملکرد نظام بود

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه رای به اسلام، ولایت فقیه و در دفاع از عملکرد نظام بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری روز سه شنبه در دیدار با مسوولان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: جامعه‌ای که با وجود همه مشکلات، همچنان پای جمهوری اسلامی مانده و مقاومت و در صحنه بودن خود را به نمایش می‌گذارد، شایسته دریافت خدمات بهتری است و امید می‌رود بعد از تحمل این میزان مشکلات و سختی‌ها، وضعیت جامعه در بخش‌های مختلف بهبود چشمگیری یابد.

وی گفت: مردمی که به پای صندوق‌های رای می آیند و انتخاباتی که برگزار می‌شود، تنها برای انتخاب یک فرد نیست، بلکه بحث یک نظام و رشد جامعه و تعالی آن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: رویکر مردم هم اکنون در انتخابات از شخص محوری و حزب و جناح‌گرایی تغییر کرده و بیشتر به برنامه‌ها، عملکردها و رویکردها نگاه می‌کنند.

وی افزود: در واقع مردم در قالب انتخابات به صحنه می‌آیند تا رویکرد و جبهه را تغییر دهند و پرچم را از دست یکی گرفته و به دیگری تحویل دهند، به‌گونه‌ای که هر چند سال به رویکرد و برنامه‌ای بیشتر اقبال نشان می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: همه این‌ها نشان می‌دهد مردم وابسته به فرد و گروه و جناح خاصی نیستند بلکه بحث و خواسته آن‌ها این است که چه رویکرد و دولتی بر سر کار قرار گیرد.

وی گفت: در این دوره مردم به ولایت رای دادند و کسی را انتخاب کردند که نگاه او به ولایت و رویکرد او در راستای تقویت شبکه امامت و ولایت باشد.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه رای مردم در انتخابات اخیر، رای به ولایت و عملکرد بود، خاطرنشان کرد: رای مردم این بود که نباید در نظام اختلاس باشد، بلکه باید مبارزه با فساد و تبعیض در اولویت قرار داشته باشد و به همین دلیل نیز سعی کردند به کسی که در وسط میدان مبارزه با فساد و تبعیض است، رای بدهند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه شیوه رای‌دهی مردم در انتخابات اخیر نیازمند تحلیل درست است، تصریح کرد: رای مردم در این انتخابات، رای خاصی بود تا رویکرد جدیدی در کشور احیا شود.

وی اظهار داشت: همه ما باید برنامه خود را با ولی امر مسلمین تنظیم کنیم، زیرا اگر غیر از این باشد مشروعیت نداریم و در جبهه طاغوت قرار می‌گیریم.

حجت الاسلام والمسلمین نوری یادآور شد: اگر رییس‌جمهوری امضای ولی‌فقیه و تنفیذ ولایت را نداشته باشد بهترین کارها را هم که در جامعه انجام دهد طاغوت است، زیرا ما دو ولایت بیشتر نداریم یا ولایت الهی است و یا طاغوتی است.

وی افزود: بر این اساس همه حکومت‌ها طاغوت هستند جز حکومتی که تحت لوای ولایت ائمه (ع) و ولی امر مسلمین باشد.

خاموشی چراغ برخی مساجد زیبنده نظام اسلامی نیست

وی با اشاره به نقش مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مساجد ما هم باید با همین فرمان فعالیت کند تا کسی را که تربیت می‌کنند در مسیر امامت و ولایت و دین باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نوری خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت‌های فراوانی دارد و بسیاری از ظرفیت‌های قانونی این نهاد هنوز کاملاً پر نشده است، درحالی‌که اگر از همه آن ظرفیت‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم منشا آثار و برکات بسیار بیشتری شویم.

وی با اشاره به ضرورت احیای کارکردهای چندگانه مساجد و جلوگیری از رخوت و خمودگی در مراکز فرهنگی و دینی، افزود: همان‌طور که زیبایی آسمان به ستارگان و چراغ‌های آن است، زیبایی زمین نیز به مراکز عبادی آن است.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: مساجد چراغ‌های شهر هستند و زیبنده نیست برخی از این چراغ‌ ها در شهر خاموش باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نوری گفت: اگر مساجد در کنار فعالیت دینی و عبادی، به رفع گرفتاری‌ها و مشکلات مردم هم بپردازند نور علی النور می‌شود، زیرا گاهی اوقات مردم علاقه‌مند به کمک و حضور هستند اما نیاز به میدان‌داری و مدیریت کسی است که بتواند این کمک‌ها و مشارکت‌ها را هدایت و مدیریت کند، نقشی که مساجد و هیات امنای آن‌ها می‌توانند آن را به‌خوبی ایفا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha