آمریکا دیگر نمی‌تواند با زبان زور و تحریم با مردم ایران حرف بزند

تهران- ایرنا- وزیر اطلاعات، تبلیغات و رسانه‌های عمومی زیمبابوه تاکید کرد: آمریکا به این درک رسیده است که دیگر نمی‌تواند با زبان زور و تحریم با مردم ایران حرف بزند و باید با ایران مذاکره کند و این بیانگر قدرت ایران در صحنه بین‌المللی است.

به گزارش ایرنا به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در زیمبابوه، «عباس نوازانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه در دیدار با  «مونیکا موتسوآنگوآ»  وزیر اطلاعات، تبلیغات و رسانه‌های عمومی این کشور، موضوعات همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

وزیر اطلاعات، تبلیغات و رسانه‌های عمومی زیمباوه در این ملاقات گفت: دولت زیمبابوه ضمن محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه و نامشروع دولت ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، همواره حامی دولت و مردم ایران در این برهه سخت ناشی از فشارهای اقتصادی غیرقانونی آمریکا است.  

وی ادامه داد: به شاهکار شما در مقابله و مقاومت در برابر این تحریم‌های ظالمانه درود می‌فرستیم.

موتسوآنگوآ با اشاره به مقاومت ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا اظهار داشت: هم‌اکنون دنیا شاهد آن است که دولت جدید آمریکا به این درک رسیده است که دیگر نمی‌توان با زبان زور و تحریم با مردم ایران حرف بزند و به ناچار باید با ایران مذاکره کنند و این بیانگر قدرت ایران در صحنه بین‌المللی است.

وزیر اطلاعات، تبلیغات و رسانه‌های عمومی زیمباوه با اشاره به حمایت‌های ایران از این کشور تصریح کرد: دولت زیمبابوه هرگز حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران را در مقابل رژیم نژادپرست اقلیت سفید پوست زیمبابوه از یاد نمی‌برد و اعتقاد دولتمردان زیمبابوه بر این است که هر گونه فشار و زورگویی علیه ایران به منزله اقدام علیه زیمبابوه است.  

موتسوآنگوآ افزود: زیمبابوه همواره ایران را الگویی بسیار خوب برای حکمرانی مطلوب و حکومت دمکراتیک تلقی می‌کند و برگزاری انتخابات مختلف در ایران بیانگر وجود سطح عالی دمکراسی در جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با کشورهای منطقه با حکومت‌های پادشاهی است.  

وی وضع حقوق‌بشر در اراضی فلسطین اشغالی را اسفبار توصیف و خاطرنشان کرد: اساسا حقوق‌بشر توسط اسراییل در این مناطق رعایت نمی‌شود اما شاهد آن هستیم که دولت آمریکا به صراحت از این رژیم حمایت می‌کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha