رونمایی از نمایشگاه عکس و کتاب «آسیب»

تهران- ایرنا- نمایشگاه عکس «آسیب» به همراه رونمایی از کتاب این مجموعه با هنر نمایی مهدی حسینی در گالری مجازی برگزار شد.

مهدی حسینی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، اظهار داشت: مسأله اعتیاد به مواد مخدر و محرک در جوامع، همواره مورد توجه همگان بوده است. اما از منظر رفتارشناسی، هر امری که به عادت بدل شده را اعتیاد گویند که عمدتا میان افراد دارای نقاط مشترکی است.

وی افزود: مجموعه عکس و کتاب آسیب حاصل مطالعه، پژوهش و تحقیق و بیش از ۸ سال حضور در پاتوق‌ها و کمپ‌های ترک اعتیاد و همنشینی با افراد معتاد است. افرادی که با این بیماری زندگی می کنند و بعضاً از بدو تولد دچار آن بوده اند.

این عکاس با بیان اینکه اولین موضوعی که به آن پرداخته شده، خالکوبی، توهم، رویا و خیالبافی، به مثابه زبان مشترک میان معتادان و محصول ذهن و شخصیت آنها است، گفت: موضوع دوم، محیط اعتیاد و تاثیر آن بر افراد در پاتوق‌ها است که باعث درگیری میان آنها می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: سومین موضوع، پژوهشی است در مورد فعل و انفعالاتی که پساز مصرف مواد به وجود می‌آید و تاثیری که بر جسم آنها دارد و باعث تخریب جسم فرد معتاد می‌شود مانند تخریب لثه ها و دندان‌ها.

وی تاکید کرد: مجموعه پیش رو، به اعتیاد را به عنوان یک بیماری که عوامل مختلفی در ایجاد آن نقش دارند، می‌نگرد.

مولف کتاب آسیب گفت: سبک زندگی اشتراکی و آسیب‌های وارده به آنها بدون ذکر اسامی افراد مورد نظر در معرض دید قرار گرفته است.

حسینی خاطرنشان کرد: مجموعه فوق حاصل حمایت فردی دلسوز در این حوزه علیرضا مهدیقلی (معروف به حاج علی صافکار) و همچنین بعضی از کمپ داران است. در بخش پاتوق‌ها از همکاری حبیب بهرامی  بهره برده ام، همچنین از پزشکان متخصص کاهش آسیب های اجتماعی و مدیر هنری کتاب؛ سیداحمد سیدعلی نقی، محمدصادق شیرازی، محمدرضا حدادی (مرکز مطالعات اعتیاد ایران)، شهلا میرفخرائی و فرهاد سلیمانی است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha