۳۰۸ زندانی زندانهای خراسان رضوی در حرم امام رضا(ع) آزاد شدند

مشهد-ایرنا- ۳۰۸ زندانی زندان‌های خراسان رضوی همزمان با سالروز ولادت امام هشتم(ع) طی مراسمی در حرم مطهر امام رضا(ع) آزاد شدند.

مدیر کل زندانهای خراسان رضوی در این مراسم که عصر سه‌شنبه در رواق دارالمرحمه حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد گفت: تا کنون هفت مرحله از طرح نذر هشتم که طی آن در هشتم هر ماه هشت زندانی آزاد می‌شوند اجرا شده و امروز هشتمین مرحله این طرح است.
سعید سرباز جانفدا افزود: نهادهای مختلف در آزادسازی زندانیان همکاری می‌کنند که از آن جمله می توان به دستگاه قضایی، مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد کرامت رضوی، اداره کل زندان‌ها و سایر نهادهای مشارکت کننده در این طرح اشاره کرد.

وی ادامه داد: در ابتدا هدف‌گذاری شده که در ۱۳ شهرستان دارای زندان استان هر کدام هشت نفر و در مجموع ۱۰۴ نفر آزاد شوند که با مشارکت نهادهای مرتبط با طرح نذر هشتم این تعداد به ۳۰۸ نفر افزایش یافت.

قائم مقام آستان قدس رضوی هم در این مراسم گفت:  طبق برخی احادیث مومن باید ویژگی‌هایی داشته باشد که از جمله آنها سکوت، مدارا و خوش رفتاری با مردم و صبر در تنگدستی و پریشان حالی است و اگر این موارد رعایت شود از بسیاری از دعواها، درگیری ها و مشکلات پیشگیری می‌شود. 
مالک رحمتی افزود: هم اینک ۱۱۶ هزار خادمیار رضوی در کشور داریم که اگر هر کدام هشت نفر را اصلاح کنند جمعیت بسیار زیادی می‌شود. همچنین هر کدام از ما باید تلاش کنیم برای اصلاح جامعه خوبیها را گسترش دهیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha