۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84378775
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آمار موارد ابتلا به کرونا در کوپا آمریکا به ۱۴۰ نفر رسید

تهران- ایرنا- براساس اعلام وزارت بهداشت کشور برزیل، در بین بازیکنان، کادرفنی و سایر اعضای کاروان تیم ها و فراهم کنندگان خدمات در کوپا آمریکا، از آغاز این تورنمنت تاکنون تست کرونای دست کم ۱۴۰ نفر مثبت اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، برزیل اوایل ماه جاری و باوجود نگرانی‌ها در مورد شیوع افسار گسیخته کرونا در این کشور، به عنوان میزبان کوپا آمریکا انتخاب شد.

میزبانی این تورنمنت در ابتدا به طور مشترک به آرژانتین و کلمبیا واگذار شده بود اما کلمبیا به دلیل ناآرامی‌های داخلی و آرژانتین به دلیل شیوع کرونا امتیاز میزبانی را از دست داد.

با این حال، برزیل از حیث بیشترین آمار تلفات به کرونا پس از ایالات متحده دومین کشور جهان بوده و هفته گذشته از مرز ۵۰۰ هزار تلفات ناشی از کرونا عبور کرد.

تا این جای کار، نیمی از تیم‌های شرکت کننده در کوپا آمریکا از کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند. ونزوئلا در آخرین گزارش خود، با هشت بازیکن مبتلا، بیشترین ضربه را خورده است. در اعضای کاروان تیم‌های کلمبیا، بولیوی و پرو نیز مورد ابتلا وجود داشته است.

همزمان با آغاز این تورنمنت، «لیونل مسی» نسبت به احتمال ابتلا به کرونا در زمان همراهی تیم ملی آرژانتین، ابراز نگرانی کرد.

در جمع موارد تایید شده ابتلا تاکنون، ۴۲ نفر در بین بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم ها بوده و ۹۷ مورد در میان فراهم کنندگان خدمات برای برگزاری تورنمنت و یک نفر نیز در جمع پرسنل کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی(کنمبول) شناسایی شده اند.

موارد جدید ابتلا در هر چهار شهر میزبان یعنی ریو دوژانرو، برازیلیا، کویابا و گویانیا ثبت شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha