البرز ظرفیت تامین واکسن کرونای کشور را دارد

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان با توجه به وجود مجموعه دارویی برکت ظرفیت واکسیناسیون تمام مردم کشور را در برابر ویروس کرونا دارد.

عزیزاله شهبازی  در بازدید از شهرک دارویی برکت و کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که روز سه شنبه با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی صورت گرفت،  افزود: اکنون البرز در شرف تبدیل شدن به هاب دارویی کشور است و  این استان ۷۰ درصد داروهای داخلی کشور را تامین می کند.

وی ادامه داد :شهرک دارویی برکت بویژه در ۲ سال اخیر تلاش های ثمربخشی برای تولید دارو و بویژه واکسن و داروی کرونا داشته است.

استاندار البرز اضافه کرد: روند تولید واکسن بسیار مطلوب است و این مجموعه آمادگی دارد که تا پایان پاییز امسال تمام مردم کشور را در مقابل کرونا واکسینه کند.

وی گفت: مجموعه شرکت های بزرگ که در زمینه تحقیقات و تولید واکسن فعالیت دارند در جغرافیای البرز قرار دارند و تاکنون روند امور بخوبی طی شده است.

شهبازی افزود: رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای مواسات و همدلی برای کمک به آسیب دیدگان از کرونا همراهی های ارزشمندی داشته اند و همچنین بزرگترین کارخانه تولید ماسک در اشتهارد راه اندازی شد و با ظرفیت بالا در حال تولید است.

در استان البرز سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha