مسوولان میبد در روز ولادت امام رضا(ع) از سادات معلول عیادت کردند

یزد- ایرنا- همزمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) تعدادی از مسوولان بهزیستی میبد و اعضای منتخب شورای ششم این شهر از سادات معلول عیادت و فضای خانه‌های آنها را متبرک به عطر پرچم رضوی با حضور یکی از خادمیاران شهرستان کردند.

اول تیرماه ۱۴۰۰ هجری شمسی برابر ۱۱ ذی القعده ۱۴۴۲ هجری قمری سالروز ولادت هشتمین امام شیعیان حضرت رضا(ع) است.

به گزارش ایرنا اجرای این برنامه معنوی با گذر از کوچه پس کوچه‌های قدیمی محله فیروزآباد انجام شد و صحنه‌هایی از عشق شیعیان به امام هشتم علی ابن موسی الرضا (ع) را متجلی کرد.

مادر سالمندی که روزگار  خود را به پای بزرگ کردن فرزندان معلول خود سپری کرد و هم اکنون نیز در سن سالمندی در کنار آنها زندگی می‌کند ، دست بر پرچم متبرک حرم رضوی کشید و اشک از دیدگانش جاری شد .

همچنین از مادران مددجوی دیگری نیز عیادت شد که می‌خواستند در این روز زایر حرم رضوی باشند و با دیدن خادمیار رضوی حامل پرچم متبرک حرم آه دوری از معشوق خود کشیدند و صدای گریه آنها با آهنگ «شاه پناهم بده» همراه شد.

عیادت از سه نفر از سیدان معلول میبدی در برنامه  بود و  خادمیار و همراهان آماده رفتن به آخرین قرار خود بودند که با زیلوباف نابینای میبدی غلامرضا صباغی روبرو شدند ، اشک از دیدگانش جاری و از آنها خواست که میزبانشان شود.

وی که هنوز هم بر تار و پود زیلو نقش عشق می‌اندازد ، خوشحالی خود را با متبرک کردن چشمانش به پرچم حرم معشوق  و بوسه زدن بر آن ابراز کرد.

مسوولان میبد روز ولادت امام رضا(ع) از سادات معلول عیادت کردند

مسوول مرکز مثبت زندگی شماره ۱۰۷۱۳ میبد در حاشیه این بازدید در گفت و گو با ایرنا  تعداد پرونده های زیر پوشش این مرکز را ۴۰۰ فقره از مددجویان اداره بهزیستی شهرستان در محله های فیروزآباد ، محمودآباد ، سعیدی و شهرک امام جعفر صادق (ع) عنوان کرد.

راضیه دهقانی ادامه داد: این مرکز انجام دهنده ۲۲ فعالیت بهزیستی است و بازدید امروز نیز با هدف عیادت از سیدان معلول  انجام گرفت.

مراکز مثبت زندگی دنبال کننده اهداف سازمان بهزیستی در کمک به نیازمندان و معلولان و اقشار آسیب دیده کشور است و بعد از ۲۰ سال به موجب بند چهار ماده ۲۶  قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طی آن سازمان بهزیستی صادر کننده  ۱۳ مجوز فعالیت حمایتی است ، راه اندازی شد.

چهار مرکز مثبت زندگی بر اساس جمعیت و محل سکونت مددجویان در چهار محله شهیدیه ، بَشنیغان ، فیروزآباد و ده آباد راه‌اندازی شد و به مددجویان محله و یک تا سه محله‌ هم‌جوار خدمات ارایه می دهد.

سه هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha