عملیات اجرایی محور بجنورد-سنخواست بزودی آغاز می‌شود

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: اجرای محور بجنورد به سنخواست به مناقصه رفته و با انتخاب پیمانکار بزودی وارد مرحله عملیاتی می شود.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، قاسم قاسمی روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اظهار داشت: پیمانکار اجرای طرح راهسازی باند دوم محور بجنورد- اسفراین در محدوده پلیس راه اسفراین تا ورودی شهر اسفراین به طول ۱۰ کیلومتر مشخص شدهو فعالیت این محور نیز آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه به طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: در پنجمین مرحله ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان ۲ هزار و ۵۷۴ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد در اسفراین ۳۶۹ نفر، بجنورد هزار و ۵۴۷ نفر، تیتکانلو ۲۷ نفر، جاجرم ۱۴۹ نفر، شیروان ۴۲۴ نفر، فاروج ۵۳ نفر و گرمه نیز پنج نفر در سایت اقدام ملی مسکن ثبت نام اولیه خود را انجام داده اند.

وی افزود: در  چهار مرحله قبلی در استان ۱۶ هزار و ۱۷۸ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد چهار هزار و ۶۵۰ نفر حائز شرایط اولیه و ۲ هزار و ۳۶۴ نفر نیز تایید نهایی شدند و هزار و ۶۷۰ نفر نیز آورده اولیه خود را واریز کردند.

قاسمی اضافه کرد : خراسان شمالی جزو استانهایی است که رتبه برتر در خصوص تامین زمین جهت طرح اقدام ملی مسکن در کشور را دارد و تاکنون ۵۴ هکتار از اراضی برای احداث ۶ هزار واحد مسکن تامین زمین آن صورت گرفته است. 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد : ۲۴ شهر در خراسان شمالی وجود دارد که از این تعداد ۱۲ شهر دارای طرح جامع و تفضیلی مصوب است و طرح جامع ۲ شهر فاروج و آشخانه و همچنین طرح تفضیلی ۳ شهر بجنورد، شیروان و اسفراین در دست بازنگری است. 

بر اساس اعلام مسوولان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برای حل مشکل کمبود مسکن در شهرها و روستاهای استان باید ۳۵ هزار واحد مسکونی ساخته شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha