۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84378527
۰ نفر

برچسب‌ها

مبارزه با آفت سن غلات در استان سمنان به ۲۴ هزار هکتار رسید

سمنان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: مبارزه با آفت سن مادری و پوره در مزارع استان به ۲۴ هزار و ۵۹۵ هکتار رسید.

به گزارش ایرنا،  لطف‌الله رضایی روز سه شنبه به رسانه ها اظهار داشت: مبارزه با سن مادری در برخی شهرستان های استان سمنان از اوایل فروردین و در برخی نقاط از اواسط این ماه آغاز شد و تاکنون مبارزه با سن مادری در مزارع استان ۱۲ هزار و ۸۶۰ هکتار است.

وی با بیان اینکه مبارزه با آفت سن غلات در مزارع جو و گندم انجام می‌شود، گفت: از مجموع مبارزه با سن مادری در وسعت ۹ هزار و ۲۰ هکتار مربوط به مزارع گندم و ۳ هزار و ۸۴۰ هکتار مربوط به مزارع جو بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: مبارزه با سن پوره نیز از بیست و هشتم فروردین در سمنان آغاز شد و عمده مبارزه در دیگر شهرستان‌ها در اردیبهشت آغاز  شد.

رضایی وسعت مبارزه با سن پوره را ۱۱ هزار و ۷۳۵هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان ۹ هزار و ۳۹۰ هکتار در مزارع گندم و  ۲ هزار و ۳۴۵ هکتار در مزارع جو بود.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین وسعت مبارزه با آفت سن در شهرستان گرمسار و در وسعت ۹ هزار و ۴۵۰ هکتار انجام شد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: میزان مبارزه با آفت سن غلات در آرادان پنج هزار و ۴۰۰ هکتار، در میامی پنج هزار و ۳۷۵ هکتار، در سمنان ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار، در شاهرود یکهزار و ۶۰ هکتار، در سرخه و دامغان نیز به ترتیب ۵۶۰ و ۵۴۰ هکتار انجام شد.

استان سمنان ١٩٨ هزار هکتار زمین کشاورزی با ۴۵ هزار بهره‌بردار در بخش‌های مختلف دارد. 

۳۲ هزار و ۲۴۰ هکتار مجموع کشت گندم در استان سمنان به روش دیم و آبی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha